سپاهان با پیروزی مقابل نفت، صدر نشین لیگ برتر شد

Image caption محمدرضا خلعتبری با زدن یک گل و گرفتن یک پنالتی نقش بسزایی در پیروزی سپاهان در این بازی داشت

در یکی از دو مسابقه باقیمانده از هفته سی و یکم لیگ برتر، سپاهان با پیروزی سه بر یک مقابل نفت تهران با ۶۲ امتیاز صدرنشین لیگ برتر شد.

سپاهان که در هفته گذشته در ورزشگاه فولاد شهر چهار بر دو به الاهلی باخته بود، برای رقابت با استقلال باید مقابل نفت به پیروزی می‌رسید تا در کورس قهرمانی باقی بماند.

این بازی برای رقیب بالای جدول سپاهان یعنی استقلال هم مهم بود چرا که مساوی هم می توانست کار آبی پوشان را برای قهرمانی راحت کند.

در نیمه اول بازی سپاهان روی حرکت های جواهیر سوکای از کنار و پاس های عرضی اش بارها صاحب موقعیت شد و روی یکی از همین فرصت های گل اول بازی را به ثمر رساند.

در دقیقه ۱۲ پاس عرضی سوکای در پشت محوطه جریمه به آروین بولکو رسید و او هم با شوتی پر قدرت دروازه نفت را باز کرد.

پس از این گل نفت با تغییرات تاکتیکی روند بازی را به نفع خود تغییر داد.

نفت با آوردن امین منوچهری بازیکن گلزن این تیم و پاس‌های بلند روی دروازه سپاهان موقعیت‌های خطرناکی روی دروازه سپاهان بوجود آورد.

روی یکی از همین فرصت‌ها نفت صاحب پنالتی شد که وریا غفوری بازیکن این تیم توپ را با بی دقتی به بیرون زد.

در ادامه بازی بولکو در دقیقه ۴۲ به خاطر گرفتن کارت زرد دوم از زمین اخراج شد تا سپاهان با یک بازیکن کمتر به بازی ادامه دهد.

سپاهان ده نفره روی ضد حمله و استفاده از سرعت محمدرضا خلعتبری دومین گل را در دقیقه ۴۵ بازی وارد دروازه نفت تهران کرد تا کار برای تیم میهمان سخت تر شود.

در نیمه دوم نفت با یک بازیکن بیشتر برای جبران نتیجه دست به حملات گسترده‌ای روی دروازه سپاهان زد و در دقیقه ۵۳ امین منوچهری با ضربه سر توانست یکی از گل‌های خورده را جبران کند.

سپاهان برای ترمیم خط دفاعی و حفظ پیروزی محسن ایران نژاد را به جای جواهیر سوکای به زمین آورد و همین موضوع باعث شد سپاهان بتواند حملات نفت از گوشه‌های زمین را کنترل کند.

در دقیقه ۸۸ بازی فرار محمدرضا خلعتبری و خطای بهمن کامل مدافع نفت تهران در محوطه جریمه باعث اخراج او و یک ضربه پنالتی برای سپاهان شد.

امید ابراهیمی با خونسردی این پنالتی را گل کرد تا سپاهان در در پایان سه بر یک نفت را شکست دهد.

سپاهان و استقلال هفته آینده در بازی که برنده آن به احتمال زیاد قهرمان لیگ برتر ایران خواهد شد، مقابل هم قرار خواهند گرفت. در آخرین بازی هفته سی و یکم استقلال جمعه این هفته با گهر دورود بازی خواهد کرد.