شواهدی درباره شعارهای نژاد پرستانه علیه برادران فردیناند پیدا نشد

Image caption ریو و آنتون فردیناند هر دو عضو تیم ملی انگلستان هستند

فدراسیون فوتبال انگلستان می گوید هیچ شواهدی مبنی بر اینکه ریو و آنتون فردیناند هدف شعارهای نژادپرستانه هواداران تیم ملی انگلستان قرار گرفته باشند، پیدا نشده است.

دیدار بین تیم ملی انگلستان و سان مارینو در چهارچوب مسابقات حذفی جام جهانی، جمعه شب ۲۲ مارس ۲۰۱۳ ، با نتیجه هشت بر صفر به نفع انگلستان به پایان رسید.

بعد از مسابقه بعضی از رسانه ها گزارش کردند که هوادارن تیم انگلستان علیه این دو برادر که عضو تیم هستند، شعارهای نژادپرستانه سر دادند.

نهاد ضدنژاد پرستی در اروپا درباره این موضوع به فیفا شکایت کرد. اما در حالی که فدراسیون فوتبال گزارش ها را رد نمی کند، در تحقیقات خود به این نتیجه رسیده است که نتوانسته شواهدی در این باره پیدا کند.

آدریان بوینگتون، یکی مدیران فدراسیون فوتبال انگلستان گفته است: "ما همه تصاویر ویدیویی ضبط شده از شب مسابقه را بازنگری کرده ایم. می خواهم این نکته را تاکید کنم که خبرنگارانی که موضوع سردادن شعارهای نژادپرستانه را گزارش دادند، کارشان را با حسن نیت انجام داده اند. آنها مشخصا شعارهایی شنیده اند. اما ما از صداهایی که در ویدیوها ضبط شده و به گوش می رسد نتوانستیم تشخیص دهیم که محتوای این شعارها دقیقا چه بوده است."

در عین حال ریو فردیناند، مدافع منچستریونایتد در مورد این ادعاها واکنش نشان داده است.

او در صفحه توییتر خود نوشته است: "همه جور شعارها و شوخی ها از سوی هواداران را می توان پذیرفت ولی نژاد پرستی شوخی نیست؛ آن هم از سمت هواداران تیم خودت؟ واقعا جالب است."

او در ادامه نوشته است: "بیایید بحث را باز نکنیم و فکر کنیم که شاید این هم شوخی بوده. حالا بعد از تحقیقات همه چیز مشخص خواهد شد. همیشه تعدای از اقلیت تماشاچی ها هستند که همه چیز را برای بقیه خراب می کنند."