محسن پودنکی قهرمان سابق کشتی درگذشت

محسن پودنکی، عضو سابق تیم ملی کشتی فرنگی ایران، شب گذشته، یکشنبه ۱۸ فروردین پس از مدت‌ها تحمل بیماری، در سن ٣۵ سالگی درگذشت.

آقای پودنکی، متولد سال ١٣۵۶، تا هفت سال قبل، عضو تیم ملی کشتی فرنگی ایران در وزن ۷۴ کیلوگرم بود و در جام جهانی ۲۰۰۵ به همراه تیم ملی ایران عنوان سوم را به دست آورد.

او سابقه غلبه بر کشتی گیرانی مثل الکساندر دکتریشویلی، قهرمان المپیک آتن از ازبکستان را در کارنامه داشت. حضور در مسابقات قهرمانی آسیا و رقابت‌های امیدهای جهان نیز در سابقه او که بیش از ۱۰ سال در رده‌های سنی مختلف عضو تیم ملی بود، ثبت شده است.

در سال ۸۸ یک تومور در گوش آقای پودنکی پیدا شد و مشخص شد که او به سرطان مبتلا شده است، اما بعد از عمل جراحی بهبود یافت.

بر اساس گزارش ها، حال آقای پودنکی به دلیل خرابی دستگاه رادیوتراپی و وقفه ای که در روند درمان او ایجاد شد، رو به وخامت گذاشت تا آنکه سرانجام این ماجرا منجر به ضایعه مغزی او شد.

شیرین شیرزاد، همسر محسن پودنکی ضمن انتقاد از فدراسیون کشتی ایران به دلیل عدم رسیدگی به وضعیت همسرش، در گفت‌وگو با ایسنا، خبرگزاری دانشجویان ایران، اظهار کرد: "مسئولان ورزش آنقدر دست دست کردند تا عشق من از دنیا رفت. این قدر به مسئولان التماس کردم تا محسن را برای مداوا به خارج ببرند، اما گوش کسی بدهکار نبود و فقط حرف زدند و با قول‌های بیهوده ما را فریب دادند."

Image caption محسن پودنکی ماه ها در صندلی چرخ دار بود

او در ماه های اخیر نیز از عدم رسیدگی به همسرش انتقاد کرده بود.

خانم شیرزادی پیشتر به روزنامه همشهری گفته بود: "غیر از خرابی دستگاه رادیوتراپی بیمارستان در روزهای نخست بیماری محسن، داروهای بی کیفیت نیز در تشدید بیماری او موثر بوده است."

در همین حال حسن رنگرز، نایب رییس فدراسیون کشتی درگذشت محسن پودنکی را تسلیت گفته و خود را "شرمنده" هم تیمی سابقش خوانده است.

او درباره اقدامات فدراسیون برای کمک به درمان پودنکی، گفت: "فدراسیون کشتی در قبال ورزشکاران وظیفه دارد، اما هیچ ردیف بودجه خاصی ندارد و به دلیل این که نتوانستیم به حد کافی از او حمایت کنیم خود را شرمنده محسن می‌دانم. دولت و مجلس و مراجع بالاتر باید امکانات خاصی را برای موارد خاص این چنینی در حمایت از قهرمانان در نظر بگیرند و تسهیلات را افزایش دهند."

او در پایان گفت: "من سال‌ها با محسن هم تیمی و دوست بودم. او به معنای واقعی پهلوان بود و درگذشت این پهلوان خوب و دوست داشتنی که خاطرات زیادی از او دارم ضایعه بسیار دردناکی است."