گالاتاسرای بازنده سربلند و معجزه بوروسیا دورتموند در دو دقیقه

Image caption کریستیانو رونالدو با به ثمر رسان گل دوم رئال مادرید مقابل گالاتاسرای، تعداد گل های زده اش در این فصل لیگ قهرمانان را به 11 رساند.

رئال مادرید و بوروسیا دورتموند با پیروزی مقابل گالاتاسرای و مالاگا در مجموع دو بازی رفت و برگشت به مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا صعود کردند.

رئال مادرید با پیروزی سه بر صفر در بازی رفت با خیالی راحت به استانبول سفر کرده بود ولی گالاتاسرای شب سختی را برای رئال در ورزشگاه علی سامی ین رقم زد.

بسیاری تصور داشتند که بازی برگشت رئال در استانبول بازی تشریفاتی و آسان برای این تیم خواهد بود؛ رئال تا دقیقه ۶۰ همان تیمی بود که همه انتظارش را داشتند؛ بازی با اعتماد به نفس بالا از دقیقه یک.

این تیم مسابقه را با حمله آغاز کرد و در دقیقه ۷ بازی هم گل اول را وارد دروازه تیم میزبان کرد.

کریستیانو رونالدو همانند بازی رفت گل اول رئال را به ثمر رساند. او روی پاس عرضی سامی خدیرا در محوطه شش قدم با یک بغل پا اولین گل رئال مادرید و دهمین گل‌اش در این فصل لیگ قهرمانان را وارد دروازه گالاتاسرای کرد.

تیم میزبان در نیمه اول نتوانست فرصت خطرناکی روی دروازه رئال مادرید بوجود بیاورد.

در نیمه اول موسلرا دروازه‌بان گالاتاسرای با واکنشی عالی مانع ازبه ثمر رسیدن گل دوم رئال توسط آنخل دی ماریا بازیکن آرژانتینی رئال شد.

رئال مادرید در نیمه اول نسبت به گالاتاسرای بازی بهتری انجام داد و در نهایت یک بر صفر به رختکن رفت.

گل امانوئل ابوئه در دقیقه ۵۷ نقطه عطفی در بازی بود و شرایط مسابقه را به نفع گالاتاسرای تغییر داد. پاس وزلی اشنایدر در پشت محوطه جریمه نصیب ابوئه شد و او هم با شوتی سنگین، توپ را در گوشه دروازه رئال جای داد.

وزلی اشنایدر دقایقی بعد این گل می توانست نتیجه را دو بر یک کند ولی در کمال ناباوری توپ را از جلوی دروازه به بیرون زد. اما این بازیکن هلندی گالاتاسرای بالاخره در دقیقه ۷۱ با عبور از دو مدافع رئال به زیبایی گل دوم تیم‌اش را به ثمر رساند.

درست یک دقیقه بعد دیدیه دروگبا روی پاس زمینی آمروبات بازیکن ملی پوش مراکشی گالاتاسرای با پشت پا گل سوم را زد. مورینیو بعد از دریافت گل سوم با فرستادن آلبیول به جای مسعود اوزیل ترکیب تیم‌اش را دفاعی کرد.

امید هواداران گالاتاسرای برای زدن گل‌های بیشتر، افزایش پیدا کرده بود ولی کریستیانو رونالدو در دقیقه ۹۲ کار را یکسره کرد و روی پاس به بیرون کریم بنزما دومین گلش در این بازی را به ثمر رساند.

رئال با وجود باخت سه بر دو مقابل گالاتاسرای در مجموع دو بازی رفت و برگشت پنج بر سه پیروز شد و به مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا راه یافت.

بوروسیا دورتموند ۳- مالاگا ۲

در ورزشگاه وست فالن هواداران پرشور بوروسیا دورتموند، شاهد یک صعود تاریخی و دراماتیک بودند.

تساوی دو تیم مالاگا و بوروسیا دورتموند در بازی باعث شده بود هر دو تیم شانسی برابر برای صعود داشته باشند.

مالاگا در همان نیمه اول اولین شوک را به هواداران دورتموند وارد کرد. در دقیقه ۲۷ بازی در حالی که دورتموند فرصت های خوب گلزنی را پیش تر از دست داده بود، خواکیم گل اول مالاگا را وارد دروازه تیم میزبان کرد.

در دقیقه ۴۰ بوروسیا دورتموند، رابرت لواندوفسکی روی حرکت زیبای مارکو روییس و پاس پشت پای او، گل تساوی را به ثمر رساند.

تساوی ۱-۱ در ورزشگاه وست فالن دورتموند به معنی صعود مالاگا بود. این تیم برای حفظ نتیجه در نیمه دوم بیشتر دفاع کرد و بوروسیا دورتموند حمله.

ماریو گوتزه در دقیقه ۵۳ و روی اشتباه مدافع مالاگا در شرایطی مناسب می توانست گل دوم دورتموند را بزند که موفق به زدن ضربه نشد.

در دقیقه ۸۲ روی یک ضد حمله الیسئو در موقعیتی مشکوک به آفساید گل دوم مالاگا را وارد دروازه دورتموند کرد تا ورزشگاه وست فالن در سکوت فرو رود.

در شرایطی که همه تصور می کردند مالاگا در دورتموند صعودش را جشن خواهد گرفت، دو گل در وقت های اضافه بازی سرنوشت تیم صعود کننده را تغییر داد.

مارکو روییس در دقیقه ۹۱ در یک رفت و برگشت گل تساوی دورتموند را زد و بلافاصله پش از آن فلیپه سانتانا در موقعیتی مشکوک به آفساید و با استفاده از شلوغی جلوی دروازه مالاگا گل سوم را وارد دروازه مالاگا کرد. گلی که ورزشگاه وست فالن پس از آن سر از پا نمی شناخت.

یورگن کلوپ پیش از بازی از علاقه و میل ‌اش به ادامه " داستان شگفت آور" حضور دورتموند در لیگ قهرمانان صحبت کرده بود ولی داستان دورتموند تا اواخر بازی علیرغم این اشتیاق، تمام شده به نظر می‌رسید. اما دو گل در دو دقیقه وقت اضافه باعث شد "داستان شگفت آور" بازیکنان یورگن کلوپ در لیگ قهرمانان اروپا ادامه پیدا کند.

مالاگا تیمی که برای اولین بار در لیگ قهرمانان اروپا شرکت کرده بود، فصل آینده به خاطر مشکلات اقتصادی از سوی یوفا از شرکت در مسابقات فصل آینده لیگ قهرمانان اروپا محروم شده است.

مطالب مرتبط