سپاهان و تراکتورسازی هم مقابل نماینده‌های عربستان باختند

الاهلی سپاهان
Image caption سپاهان در مجموع دو بازی رفت و برگشت هشت گل از الاهلی دریافت کرد

پس از شکست استقلال مقابل الهلال،تراکتور سازی تبریز و سپاهان اصفهان هم مقابل الشباب و الاهلی عربستان مغلوب شدند. شانس سپاهان و تراکتور سازی برای صعود به مرحله بعد با این دو شکست سخت شد.

سپاهان اصفهان هم به قصد جبران نتیجه بازی رفت و باخت چهار بر دو در فولاد شهر به ریاض رفت بود.

زرد پوشان سپاهان در شروع بازی حملات مختلفی را روی دروازه الاهلی انجام داد ولی نتوانست روی این فرصت ها به گل برسد.

سپاهان می توانست در دقیقه ۱۱ به گل برسد ولی شوت امید ابراهیمی روی ارسال محمد رضا خلعتبری با فاصله کمی از بالای دروازه به بیرون رفت.

پس از حملات دقایق ابتدایی، الاهلی بازی را در اختیار گرفت و موقعیت‌هایی را هم روی دروازه سپاهان بوجود آورد.

مصطفی البساس در دقایق پایانی نیمه اول روی پاس عمقی برونو سزار گل اول الاهلی را وارد دروازه سپاهان کرد.

در نیمه دوم سپاهان با دو تعویض سعی داشت تا تک گل خورده را جبران کند ولی پنج دقیقه از نیمه دوم نگذشته بود که زننده گل اول الاهلی یعنی مصطفی البساس با شوتی از فاصله ۲۰ متری دروازه تیم مهمان را برای بار دوم باز کرد.

پس از این گل الاهلی بازی را در کنترل خود گرفت و حملات دیگری را روی دروازه سپاهان صورت داد. روی یکی از همین موقعیت ها الاهلی پس از تکل ایران نژاد روی بازیکنش در محوطه جریمه یک پنالتی به دست آورد و برونو سزار هم این پنالتی را به راحتی تبدیل به گل سوم الاهلی کرد.

سپاهان در ادامه با گل جالوویچ در دقیقه ۸۲ اختلاف را کم کرد ولی گل دقیقه ۹۱ بدر الخمیس روی ضد حمله باعث شد نتیجه مشابه بازی رفت تکرار شود و سپاهان در نهایت چهار بر یک مغلوب الاهلی شد.

پس از این بازی الاهلی ۱۲ امتیازی شد و صعود خود را به مرحله بعدی قطعی کرد. سپاهان هم با سه امتیاز در رتبه سوم جدول گروه سوم لیگ قهرمانان آسیا قرار گرفت.

سپاهان برای صعود به مرحله بعدی باید دو بازی باقیمانده اش را مقابل النصر دوبی و الغارفه قطر با پیروزی به پایان ببرد.

پیش از این بازی، تراکتورسازی تبریز با توجه به باخت هفته گذشته در ریاض مقابل الشباب، قصد داشت در بازی خانگی و در حضور بیش از ۵۰ هزار تماشاگر آن شکست را جبران کند.

تونی اولیویرا با قرار دادن جواد کاظمیان و مهدی سید صالحی در خط حمله تراکتور سازی ترکیبی تهاجمی را به زمین فرستاده بود.

در مقابل الشباب با دفاع منطقی مانع از حرکت و بازیسازی بازیکنان تراکتور سازی شد. در نیمه اول علیرغم اینکه تراکتور سازی بازی را در اختیار داشت نتوانست موقعیت خطرناکی روی دروازه الشباب بوجود بیاورد.

در نیمه دوم هم مثل چهل و پنج دقیقه نخست با وجود اینکه تراکتور سازی توپ را در اختیار داشت نمی‌توانست از دفاع تیم مهمان عبور کند.

یک ساعت از بازی گذشته، اولیویرا ابولقاسم دهنوی را وارد زمین کرد تا بلکه بتوان با حضور او دروازه الشباب را باز کند ولی حملات بی هدف این تیم راه به جایی نبرد.

در مقابل و در دقیقه ۸۴ مسابقه الشباب روی ضد حمله توسط لوکاس سباستین تک گل سه امتیازی را وارد دورازه تراکتور سازی کرد.

پس از این مسابقه و با توجه به تساوی دو تیم دیگر گروه یک لیگ قهرمانان آسیا یعنی الجیش قطر و الجزیره امارات، تراکتور سازی به رده سوم جدول این گروه سقوط کرد.

مطالب مرتبط