اشکان دژاگه مسابقات مقدماتی جام جهانی را از دست داد

اشکان دژاگه
Image caption اشکان دژاگه پس از انتقالش در ژانویه از وولسفبورگ جزء نفرات ثابت تیم فولهام بوده است

اشکان دژاگه، هافبک تیم فوتبال فولهام، به خاطر مصدومیت رباط مچ پا، بازی‌های تیم ملی ایران در مقدماتی جام جهانی برزیل و همچنین بقیه مسابقه‌های باشگاهش در این فصل را از دست داد.

مچ پای هافبک ایرانی فولهام باید برای درمان آسیب دیدگی‌اش، هفته آینده جراحی شود. مارتین یول سرمربی تیم فولهام درباره مصدومیت او گفته است:

"اشکان دژاگه باید برای درمان آسیب دیدگی رباط مچش هفته آینده جراحی شود و فکر می کنم او مابقی مسابقات فصل را از دست خواهد داد."

دژاگه که یکی از اصلی ترین بازیکنان تیم ملی ایران در رقابت‌های مقدماتی جام جهانی برزیل بوده است، دو هفته پیش در جریان مسابقه فولهام مقابل کوئینز پارک رنجرز، بر اثر خطای کریستوفر سامبا مدافع حریف مصدوم شد و نتوانست به بازی ادامه دهد.

تیم ملی ایران در رقابت‌های مقدماتی جام جهانی برزیل سه مسابقه مهم در پیش دارد و برای صعود باید حداقل در دو بازی پیروز شود.

ایران روز سه شنبه ۱۴ خرداد با قطر در دوحه، ۲۱ خرداد با لبنان در ورزشگاه آزادی و ۲۸ خرداد با کره جنوبی در سئول بازی خواهد کرد.

در حال حاضر ایران با هفت امتیاز در رده سوم گروه A و بعد از تیم‌های ازبکستان و کره جنوبی قرار دارد.

از هر گروه دو تیم اول و دوم به طور مستقیم به جام جهانی صعود خواهند کرد و برنده تیم‌های سوم دو گروه آسیا با تیم پنجم آمریکای جنوبی برای کسب سهمیه پنجم جام جهانی برزیل بازی خواهد کرد.