نبرد غول‌ها در لیگ قهرمانان اروپا؛ بارسلونا-بایرن، رئال-دورتموند

Image caption طبق قرعه کشی مرحله نیمه لیگ قهرمانان اروپا، ممکن است در فینال دو تیم اسپانیایی و با دو تیم آلمانی با هم روبرو شوند

بر اساس قرعه کشی مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا، بارسلونا با بایرن مونیخ و رئال مادرید با بوروسیا دورتموند روبرو خواهند شد.

مرحله رفت این رقابت‌ها در تاریخ ۲۳ و ۲۴ آوریل و دور برگشت یک هفته بعد و در روزهای ۳۰ آوریل و اول مه برگزار می‌شود.

همچنین قرعه کشی رقابت‌های لیگ اروپا هم امروز برگزار شد و بر این اساس چلسی روز ۲۵ آوریل، در دور رفت مرحله نیمه نهایی در سوئیس مقابل بازل قرار خواهد گرفت.

در دیگر مسابقه مرحله نیمه نهایی لیگ اروپا، فنرباغچه ترکیه میزبان بنفیکا پرتغال خواهد بود. مرحله برگشت رقابت‌های لیگ اروپا روز ۲ مه انجام خواهد شد.

چلسی که دیشب علیرغم باخت مقابل رابین کازان روسیه در مجموع دو بازی رفت و برگشت پنج بر چهار این تیم را شکست داد و به همراه بنفیکا، فنرباغچه و بازیل دور نیمه نهایی لیگ اروپا صعود کرد.

در قرعه‌کشی مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا هر کدام از نماینده‌های اسپانیایی و آلمانی با یکدیگر روبرو خواهند شد و به این ترتیب امکان دارد فینال لیگ قهرمانان اروپا در ومبلی یک بازی تمام اسپانیایی و یا آلمانی باشد.

رئال مادرید پس از آنکه باعث حذف منچستریونایتد در بازی برگشت شد، با پیروزی پنج بر سه در دو بازی رفت و برگشت مقابل گالاتاسرای به نیمه نهایی لیگ قهرمانان صعود کرد.

بارسلونا، دیگر تیم اسپانیایی حاضر در مرحله نیمه نهایی، با حذف پاری سن ژرمن به جمع چهار تیم برتر اروپا پیوست.

بایرن مونیخ، قهرمان این فصل بوندس لیگا که در مرحله یک هشتم نهایی آرسنال را از دور این رقابت‌ها حذف کرده بود، در دور یک چهارم در دو بازی رفت و برگشت چهار بر صفر یونتووس را شکست داد.

بوروسیا دورتمند تیم چهارم حاضر در مرحله نیمه نهایی هم دو گل در وقت‌های اضافه مالاگا را در ورزشگاه خانگی خود شکست داد و به مرحله بعد راه یافت.

دورتموند در مرحله گروهی این فصل لیگ قهرمانان اروپا، با رئال مادرید روبرو شده بود که بازیکنان یورگن کلوپ دو بر یک رئال را در ورزشگاه وست فالن شکست دادند و در بازی برگشت در سانتیاگو برنابئو ۲-۲ با این تیم مساوی کردند.