لیگ برتر فوتبال ایران:بازگشت استقلال به صدر، تساوی پرسپولیس در اصفهان

Image caption استقلال با پیروزی مقابل گهر دورود به صدر جدول لیگ برتر بازگشت

استقلال در آخرین بازی باقیمانده از هفته سی و یکم با پیروزی دو بر صفر مقابل گهر دورود به صدر جدول لیگ برتر بازگشت و پرسپولیس هم در یکی از مسابقه‌های هفته سی و دوم ۱-۱ در اصفهان با ذوب آهن مساوی کرد.

آبی پوشان استقلال که در بازی برگشت خود مقابل الهلال تهران در ورزشگاه آزادی یک بر صفر شکست خورده بودند، بر اساس رای کمیته انضباطی باید بدون تماشاگر با گهر در این ورزشگاه بازی می‌کردند.

پیروزی استقلال مقابل گهر دورود که یکی از تیم سقوط کننده این فصل لیگ برتر به لیگ آزادگان است، آنها را به صدر جدول لیگ برتر باز می‌گرداند.

استقلال تهران با چند تغییر نسبت به مسابقه آخر خود مقابل الهلال بازی را آغاز کرد، مجتبی جباری و خسرو حیدری نیمکت نشین بودند و میثم بائو و ویسنت آرزه از ابتدا در ترکیب این تیم قرار گرفتند.

استقلال در بیست دقیقه پایانی نیمه اول توسط جواد نکونام در دقیقه ۲۲ و ویسنت آرزه در دقیقه ۴۴، دو بار دروازه تیم مهمان را باز کردند.

در نیمه دوم گهر برای جبران گل‌های خورده تلاش کرد ولی حمله های این تیم زهر کافی را نداشت و درنهایت بازی دو بر صفر به نفع استقلال در ورزشگاه خالی از تماشاگر به پایان رسید.

استقلال با این پیروزی ۶۳ امتیازی شد و پس از یک هفته دوباره به صدر جدول لیگ برتر صعود کرد.

اما پرسپولیس در یکی از بازی‌های هفته سی و دوم، در اصفهان میهمان ذوب آهن اصفهان بود، ذوب آهن که جزء تیم هایی است که در خطر سقوط قرار دارند، باید از این بازی امتیاز می‌گرفت.

تیم میزبان در نیمه اول بر بازی مسلط بود و فرصت‌های خوبی را هم روی دروازه سرخ پوشان بوجود آورد ولی در میانه نیمه اول این پرسپولیس بود که به گل رسید.

در دقیقه ۲۰ حرکت غلام رضا رضایی در محوطه جریمه با خطای مدافع ذوب آهن روی این بازیکن همراه شد ولی توپ در ادامه به ولادکو رسید و او هم با یک بغل پا دروازه ذوب آهن را باز کرد.

سرخ پوشان در نیمه دوم برای حفظ نتیجه دفاعی بازی کردند و در مقابل ذوب آهن با حرکت از دو جناح و سانتر روی دروازه دفاع پرسپولیس را تحت فشار قرار داد.

تیم میزبان بالاخره در دقیقه ۷۱ مسابقه روی پاس عمقی اسماعیل فرهادی و ضربه تمام کننده مهدی رجب زاده به گل رسید تا نتیجه بازی ۱-۱ مساوی شود.

در ادامه بازی ذوب آهن می توانست گل پیروزی را هم به ثمر برساند ولی مهاجمان این تیم نتوانستند از موقعیت‌های به دست آمده به خوبی استفاده کنند تا بازی با نتیجه مساوی ۱-۱ به پایان برسد.

پرسپولیس با این تساوی ۴۷ امتیازی شد و در رده ششم جدول باقی ماند و ذوب آهن هم با ۳۲ امتیاز در رده چهاردهم به ماندن لیگ برتر امیدوار شد.