لیگ برتر انگلستان؛ صعود آرسنال به رده سوم

Image caption آرسنال با پیروزی مقابل نوریچ به رده سوم لیگ برتر انگلستان صعود کرد

در ادامه رقابت‌های لیگ برتر انگلستان، آرسنال مقابل نوریچ به پیروزی رسید، لیورپول در خانه ردینگ بدون گل به تساوی دست یافت و اورتون با برد مقابل کوئینز پارک رنجرز به رده ششم لیگ برتر فوتبال انگلستان صعود کرد.

آرسنال ۳ – نوریچ ۱

توپچی‌های لندن با سه گل در هفت دقیقه پایانی بازی مقابل نوریچ به پیروزی رسیدند و به رده سوم لیگ برتر فوتبال انگلستان صعود کردند.

آرسنال در نیمه اول توسط ژروینیو دو موقعیت‌ خوب برای گلزنی داشت که این بازیکن آنها را هدر داد. در این نیمه نوریچ با دفاع چند لایه به خوبی از پس مهاجمان آرسنال بر آمد.

برخلاف جریان بازی در نیمه دوم این نوریچ بود که روی یک ضربه آزاد توانست دروازه تیم میزبان را باز کند.

در دقیقه ۵۶ سانتر زیبای رابرت اسنودگراس روی یک ضربه کاشته را مایکل ترنر با ضربه سر به گل اول نوریچ تبدیل کرد تا این تیم در ورزشگاه امارات یک بر صفر از آرسنال پیش بیفتد.

پس از گل نوریچ در نیمه دوم آرسن ونگر، لوکاس پودولسکی و تئو ولکات را به زمین فرستاد ولی این نوریچ بود که می توانست گل دوم را به ثمر برساند که فابیانسکی مانع از به ثمر رسیدن گل دوم نوریچ شد.

پیش از گل آرسنال و تا دقیقه ۸۵ بازی به نظر می‌آمد که این تیم با شکست در مقابل نوریچ فرصت را برای کسب سه امتیازاین بازی و صعود به رده سوم از دست داده است، اما آرسنال در هفت دقیقه نتیجه را به نفع خود تغییر داد و به هفتمین پیروزی در هشت بازی اخیرش در لیگ قهرمانان دست یافت.

میکل آرتتا در دقیقه ۸۵ ، پس از خطای کی کامارا بازیکن نوریچ در محوطه جریمه بر روی اولیور ژیرو از روی نقطه پنالتی بازی را ۱-۱ مساوی کرد.

گل آرسنال در دقایق پایانی از روی نقطه پنالتی جریان بازی را به نفع میزبان تغییر داد و این تیم دو گل دیگر در فاصله ۲ دقیقه وارد دروازه نوریچ کرد.

الیور ژیرو روی ارسال عالی الکس اوکسلید چمبرلین گل دوم میزبان و لوکاس پودولسکی گل سوم آرسنال را به ثمر رساندند تا این تیم با ۵۹ امتیاز به رده سوم جدول لیگ صعود کند.

بازیکنان و مربیان نوریچ از تصمیم دقیقه ۸۶ کمک داور مبنی بر اعلام پنالتی علیه این تیم به شدت عصبانی شدند، ولی تصاویر آهسته نشان داد که بازیکن نوریچ در داخل محوطه جریمه پیراهن اولیور ژیرو را کشیده و او را به زمین انداخته است.

توپچی‌های لندن روز سه‌شنبه در ورزشگاه امارات میزبان اورتون خواهند بود و پیروزی در این بازی می‌تواند امید‌های این تیم را برای به دست آوردن سهمیه فصل آینده لیگ قهرمانان اروپا بیشتر کند.

ردینگ صفر - لیورپول صفر

لیورپول در این مسابقه بارها روی حرکت‌های سوارز و فلیپ کوئتینو می توانست به گل برسد ولی هر بار مدافعان و دروازه‌بان ردینگ مانع از گلزنی این دو بازیکن می‌شدند.

این تیم علیرغم اینکه توپ را در بیشتر زمان بازی در اختیار داشت، نتوانست از فرصت‌های به دست آمده استفاده کند، در یکی از این موقعیت‌ها مدافعان ردینگ ضربه فنی لوئیز سوارز را از روی خط دروازه دفع کردند.

الکس مکارتی دروازه‌بان ردینگ به خاطر واکنش‌های عالی در این بازی به عنوان بازیکن برتر این مسابقه انتخاب شد.

تلاش‌ بازیکنان لیورپول در این مسابقه برای گلزنی در پایان ۹۰ دقیقه به جایی نرسید تا این تیم با ۵۰ امتیاز در رده هفت جدول لیگ برتر قرار گیرد.

در مقابل ردینگ هم دو موقعیت مناسب برای گلزنی داشت که پپه رینا دروازه‌بان لیورپول مانع از گلزنی بازیکنان تیم میزبان شد.

امیدهای لیورپول برای راهیابی به رقابت‌های اروپایی، با تساوی بدون گل در خانه ردینگ کم رنگ تر شد.

برای اولین بار در ۱۴ ماه گذشته، لیورپول در یک مسابقه نتوانست گلزنی کند و از سوی دیگر ردینگ با این تساوی به نوار هفت شکست پیاپی خود پایان داد.