هفته سی‌ و دوم لیگ برتر فوتبال ایران؛ بازگشت استقلال به صدر جدول در وقت اضافی

Image caption استقلال توانست از فرصت‌های متعدد به دست آمده در این بازی استفاده کند

آخرین روز هفته سی‌ و دوم لیگ برتر فوتبال ایران با انجام سه بازی به پایان رسید. در مهم‌ترین بازی امروز (بیست و ششم فروردین) استقلال تهران میزبان سپاهان اصفهان بود. این بازی با نتیجه مساوی ۱-۱ به پایان رسید.

زلاتکو کرانچار، مربی کروات سپاهان، تیمش را با ترکیبی دفاعی به میدان فرستاد تا فرصت کسب ۳ امتیاز را از استقلال بگیرد. در حالی که امیر قلعه نوعی با یک آرایش تهاجمی تلاش می‌کرد تا برنده ۳ امتیاز طلایی بازی باشد.

استقلالی‌ها با حمله‌های پی در پی دروازه شهاب گردان را بارها تهدید کردند، اما یا با ضربات بی‌‌دقت توپ را به خارج میدان فرستادند، یا گردان فرصت گل‌زنی را از آبی‌پوشان پایتخت گرفت.

اگرچه در نیمه اول سپاهان گلی نخورد اما اتفاقات میدان هم به ضرر این تیم بود؛ مصدومیت میلان سوشاک و اخراج فرشید طالبی در دقیقه ۳۵ بازی که به دلیل به هم زدن تعادل ایمان موسوی و اعتراض به نظر داور اتفاق افتاد، کرانچار را وادار به دو تعویض ناخواسته کرد.

سیاست دو تیم در نیمه دوم بازی تغییری نکرد، هرچند که استقلالی‌ها انسجام نیمه اول را نداشتند.

اولین فرصت نیمه دوم برای استقلال در دقیقه ۵۰ بازی به دست آمد که پرتاب با دست ایمان موسوی بود که با ضربه سر حنیف عمران زاده از میدان خارج شد.

در دقیقه ۵۳ بازی دروازه‌بان سپاهان در حال دفع توپ و برخورد با هم‌تیمیش به دلیل آسیب‌دیدگی از ناحیه لگن باعث توقف بازی برای چند دقیقه شد.

در حالی که پزشکان تیم به وضعیت گردان رسیدگی می‌کردند محمد صادقی دروازه‌بان ذخیره سپاهان، آماده ورود به میدان می‌شد؛ در نهایت بازی با برگشت گردان به دروازه، دوباره به جریان افتاد.

در دقیقه ۶۵ بازی سپاهان ۱۰ نفره در یک ضد حمله با پاس جواهیر سوکای آلبانیایی و ضربه حساب شده محرم نویدکیا صاحب گل اول میدان شد. گلی که سپاهان را به صدر جدول می‌فرستاد.

۲۵ دقیقه باقی‌مانده بازی استقلالی‌ها را به تلاش و تکاپوی بیشتر واداشت تا با هجومی کردن بیشتر تیم نتیجه را به تساوی بکشانند. هرچند که تا پایان نود دقیقه به جز از دست دادن چند فرصت نسبتا خوب کار دیگری از مهاجمان تیم میزبان بر نیامد.

ایمان موسوی در دقیقه ۸۵ در محوطه جریمه سپاهان در حالی که پهلو به پهلو با احسان حاج صفی تلاش در حفظ توپ داشت با از دست دادن تعادلش نقش زمین شد و به خاطر تلاش برای فریب دادن داور برای گرفتن ضربه پنالتی کارت زرد دوم را دریافت کرد و از زمین اخراج شد.

وقت قانونی بازی در حالی با برتری سپاهان به پایان می‌رسید که داور برای بازی ۷ دقیقه وقت اضافه در نظر گرفت. وقت اضافه‌ای که دست در دست بداقبالی مهمان اصفهانی میدان، بازی را به تساوی کشاند.

در دقیقه ۳ وقت اضافه محسن ایران نژاد، مدافع سپاهان با ضربه سر تلاش برای دفع توپ داشت؛ تلاش ناکامی که باعث گل به خودی شد و نتیجه بازی را به تساوی کشاند.

بعد از برگشت نتیجه بازی تساوی ۱-۱ شاگردان قلعه‌نوعی تمام تلاش خود را کردند تا گل برنده را در ۲ دقیقه باقی‌مانده به ثمر برسانند.

در دقیقه ۵ وقت اضافه، ضربه مجتبی جباری بعد از بالا رفتن پرچم آفساید کمک داور وارد دروازه شد.

در نهایت دو تیم، با امتیاز به دست آمده از این بازی، فاصله و رتبه خود را در جدول لیگ حفظ کردند.