فینال جام حذفی ایران پانزدهم اردیبهشت در ورزشگاه آزادی

Image caption برنده فینال جام حذفی ایران، یکی از سهمیه‌های ایران در فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا خواهد بود

طبق قرعه کشی انجام شده،مسابقه پایانی جام حذفی فوتبال ایران روز پانزدهم اردیبهشت در ورزشگاه آزادی تهران و با میزبانی تیم پرسپولیس برگزار خواهد شد.

پیش از این دو تیم سپاهان و پرسپولیس بر سر تعیین میزبان این مسابقه با یکدیگر اختلاف نظر داشتند.

در مراسم قرعه کشی محل برگزاری بازی فینال، دو تیم با پیشنهاد برگزاری بازی در زمین بی طرف موافقت نکردند.

مهدی تاج سرپرست سازمان لیگ برتر ایران در مورد میزبانی ورزشگاه آزادی گفته است: "ظرفیت ورزشگاه به شکل ۵۰ - ۵۰ تقسیم می‌شود و در فینال جام حذفی نیز سپاهان می‌تواند ۵۰ درصد ورزشگاه را در اختیار داشته باشد، اما با توجه به اینکه بازی در تهران برگزار می‌شود اگر سپاهان این تعداد تماشاگر نداشت، طبق توافقی که انجام دادیم، ورزشگاه خالی نمی‌ماند و پرسپولیسی‌ها می‌توانند ورزشگاه را پر کنند."

در مراسم قرعه کشی، محمد رویانیان مدیر عامل، علی پروین عضو هیات مدیره باشگاه پرسپولیس و علیرضا رحیمی مدیرعامل باشگاه سپاهان اصفهان و مهدی تاج سرپرست سازمان لیگ برتر ایران حضور داشتند.

علیرضا رحیمی مدیرعامل باشگاه سپاهان در مورد سهمیه ۵۰ درصدی تماشاگران سپاهان در این بازی گفته است: "۵۰ درصد از تماشاگران برای تیم مهمان در نظر گرفته شده و قطعا نمی‌توانیم این جمعیت را در استادیوم داشته باشیم اما مشکلی هم وجود ندارد."

از سوی دیگر محمد رویانیان، مدیر عامل باشگاه پرسپولیس درباره میزبانی ورزشگاه آزادی گفته است: "من خالصانه نیت کردم و تلاش کردم فینال در مشهد برگزار شود. خواستیم کار فرهنگی صورت بگیرد، اما موافقت نشد. نهایتا توافق شد تا به صورت قرعه‌کشی میزبان تعیین شود. من کار را به خدا واگذار کرده بودم و دیگر برایم فرقی نمی‌کرد تهران میزبان باشد یا اصفهان. حالا تهران شد و ما هم مقصر نیستیم."

مهدی مهدوی کیا بازیکن سابق تیم ملی ایران و پرسپولیس پیش از این اعلام کرده بود که قصد دارد در فینال جام حذفی همراه با پرسپولیس و در ورزشگاه آزادی تهران با فوتبال خداحافظی کند.

قهرمان جام حذفی ایران یکی از نماینده‌های ایران در فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا خواهد بود.