پس از انفجار بوستون، تدابیر امنیتی ماراتن لندن بازنگری می‌شود

Image caption تدابیر امنیتی ماراتن لندن پس از دو انفجار در ماراتن بوستون مرد بازنگری قرار خواهد گرفت

مسوولان ماراتن لندن می‌گویند با وجود دو انفجار بزرگ در ماراتن شهر بوستون، این ماراتن طبق برنامه در روز یکشنبه، ۲۱ آوریل برگزار خواهد شد ولی تدابیر امنیتی برای این رویداد ورزشی مورد بازنگری قرار خواهد گرفت.

وقوع دو انفجار در نزدیکی خط پایان مسابقه دو ماراتن بوستون حداقل سه کشته و بیش از یکصد نفر مجروح به جا گذاشت.

هیو رابرتسون وزیر مشاور در امور ورزش دولت بریتانیا گفت که "کاملا مطمئن است" که ماراتن لندن آرام و در امنیت کامل برگزار خواهد شد.

او افزود:"یکی از بهترین راه‌هایی که می‌توان همبستگی را با حادثه بوستون نشان داد، ادامه راه آنها و برگزاری ماراتن است."

دولت بریتانیا هنوز برنامه‌ای برای فراخوانی کمیته کبرا که در مواقع اضطراری تشکیل جلسه می‌دهد، ندارد اما مذاکرات در سطوح عالی برای این منظور با توجه مراسم خاکسپاری مارگارت تاچر نخست وزیر پیشین بریتانیا در جریان است.

از سوی دیگر، مسوول پلیس ماراتن لندن درباره این رخداد ورزشی گفته است:" برنامه امنیتی برای این ماراتن ما طبق برنامه اجرا خواهد شد. ما برنامه‌های امنیتی خود را با همکاری مسوولان برگزاری ماراتن لندن بازنگری خواهیم کرد."

نیک بیتال مسوول برگزاری ماراتن لندن در بیانیه گفته است:"ما عمیقا از اخبار بوستون ناراحت و در شوک هستیم"

آقای بیتال در گفتگو با بی بی سی گفته که "کاملا مطمئن" است که ماراتن لندن که از سال ۱۹۸۱ در حال برگزاری است، طبق برنامه برگزار می‌شود. سال گذشته در این رخداد ورزشی بیش از ۳۷ هزار نفر شرکت کردند.

او گفته است:"تمام جزئیات امنیتی مارتن لندن با همکاری پلیس طراحی شده است. آنها بسیاری از احتمال‌ها از جمله انواع تهدیدها را در نظر گرفتند اما هیچ وقت نمی‌شود به همه چیز مطمئن بود زیرا وقتی اتفاقی در جایی می افتد شما احتیاج دارید که برنامه‌هایی را که از قبل داشتید، بازنگری کنید و ببینید چه چیز دیگری احتیاج دارید."