کاردیف به لیگ برتر انگلستان صعود کرد

Image caption کرگ بلامی بازیکن 33 ساله و متولد کاردیف، صعود تیم شهر خود را "عظیم" و "خارق العاده" توصیف کرد

تیم فوتبال کاردیف با تساوی بدون گل مقابل چارلتون پس از ۵۱ سال به لیگ برتر انگلستان صعود کرد.

کاردیف با ۸۴ امتیاز در صدر جدول دسته قهرمانی فوتبال انگلستان قرار دارد و در جایگاه دوم تیم هال با ۷۱ امتیاز قرار دارد. تیم های اول و دوم این دسته به طور مستقیم به لیگ برتر صعود می‌کنند.

تیم های سوم تا ششم این دسته با هم برای کسب یک سهمیه لیگ برتر رقابت می‌کند، تیم سوم با ششم و چهارم با پنجم مسابقه خواهند داد و دو تیم پیروز در بازی فینال در وزشگاه ومبلی برای صعود به لیگ برتر روبروی هم قرار می‌گیرند.

پرنده‌های آبی (لقب تیم کاردیف) بالاخره پس از آنکه سه سال با بدشانسی در مرحله پلی آف از صعود بازماندند، در این فصل پیش از پایان فصل دسته قهرمانی لیگ انگلستان صعود خود را قطعی کردند.

سه سال پیش این باشگاه بعد از باخت به بلک پول در بازی پلی آف، این تیم با مشکلات و بدهی مالی مواجه شد.

کنسرسیوم مالزیایی که ریاست آن بر عهده وینسنت تان است، بدهی این باشگاه را پرداخت کرد. او همچنین با تزریق ۶۰ میلیون پوند به باشگاه به مربی این تیم مالکی مکای اجازه داد تا تیم اش را برای صعود و قهرمانی تجهیز کند.

وینسنت تان مالک باشگاه کاردیف پس از صعود این تیم به لیگ برتر انگلستان گفته برای حضور در فصل آینده این رقابت‌ها ۲۵ میلون پوند هزینه خواهد کرد.

مالک مالزیایی این باشگاه درباره سرمایه گذاری برای شرکت در فصل آینده لیگ برتر گفته است:"ما باید برنامه ریزی دقیقی انجام دهیم. ما در حدود ۲۰ تا ۲۵ میلیون پوند برای فصل آینده خرج خواهیم کرد. برخی دیگر از باشگاه‌ها پول زیادی هزینه کرده‌‌‌اند ولی نتیجه نگرفتند در نتیجه ما باید سعی کنیم که با هوشمندانه خرج کنیم."

این برای اولین بار است که دو تیم ولزی (سوانزی و کاردیف) در لیگ برتر انگلستان حضور دارند.