درخواست الریان قطر برای تغییر محل بازی با استقلال

Image caption بازی رفت دو تیم استقلال و الریان با نتیجه 3-3 مساوی به پایان رسید

به نوشته سایت رسمی باشگاه الریان، سالم عفیفه، رئیس این باشگاه در نامه ای به کنفدراسیون فوتبال آسیا با اشاره به زلزله اخیر در سیستان و بلوچستان، از این نهاد خواسته زمان و مکان مسابقه با استقلال را تغییر دهد.

علی نظری جویباری قائم مقام باشگاه استقلال در واکنش به این نامه گفته است: مگر قطری‌ها می دانند که اگر بازی عقب بیافتد زلزله‌ای رخ نخواهد داد؟ در کشورهای قطر و امارات هم زلزله آمده و به اعتقاد من قطری‌ها به دنبال جوسازی هستند."

آقای جویباری درباره احتمال پذیرش چنین تقاضایی از سوی کنفدراسیون آسیا گفته است: "چنانچه این درخواست مورد موافقت قرار گرفت، ما نیز عکس العمل نشان خواهیم داد، اما فعلا نمی‌خواهیم تنور آنها را داغ کنیم، چون قطری‌ها به دنبال جوسازی هستند تا بیایند در ایران امتیاز بگیرند. موضع ما هم در قبال چنین اتفاقاتی مشخص است."

دیروز سه‌شنبه زمین زلزله‌ای ٧ و ٨ دهم در مقیاس ریشتر مناطق اطراف شهرستان سراوان در استان سیستان و بلوچستان را لرزاند.

بازی رفت دو تیم استقلال و الریان در دوحه با نتیجه مساوی ۳-۳ به پایان رسید.

پیش از این تیم الهلال از استقلال تهران برای "میزبانی نامناسب" به کنفدارسیون شکایت کرده بود.

تیم های استقلال، تراکتور سازی تبریز و سپاهان هفته آینده در دو هفته پیاپی، دو مسابقه آخر خود در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا را انجام خواهند داد.

استقلال سه شنبه سوم اردیبهشت در بازی حساس در تهران میزبان الریان خواهد بود، مسابقه‌ای که استقلال در صورت پیروزی در آن به مرحله بعدی لیگ قهرمانان آسیا صعود خواهد کرد.

تراکتورسازی تبریز هم روز چهارم اردیبهشت با الجزیره امارات در ابوظبی روبرو خواهد شد و سپاهان هم که پس از دو باخت سنگین مقابل الاهلی در رتبه سوم گروه خود قرار دارد باید سه‌شنبه هفته آینده با النصر دوبی بازی کند.