لیگ برتر انگلستان؛بازگشت چلسی به رده سوم، تساوی منچستر مقابل وستهم

Image caption منچستریونایتد با تساوی مقابل وستهم با هشت و یک امتیاز همچنان در صدر جدول لیگ برتر قرار دارد

لیگ برتر انگلستان دیشب با سه بازی دنبال شد و چلسی با پیروزی سه بر صفر مقابل فولهام به رده سوم جدول بازگشت و منچستریونایتد با گل رابین فان پرسی ۲-۲ در خانه وستهم به تساوی رسید.

منچستریونایتد ۲-وستهم ۲

منچستر یونایتد با وجود تساوی مقابل وستهم به بیستمین قهرمانی در فوتبال انگلستان نزدیک تر شد.

گل بحث برانگیز رابین فان پرسی در موقعیت آفساید بیست دقیقه مانده به پایان بازی، صدر نشین لیگ را از باخت در خانه وستهم نجات داد.

در این مسابقه ریکاردو وازته با ضربه سر روی پاس اندی کرول گل اول بازیکنان سم آلاردایس را در دقیقه ۱۷ مسابقه وارد دروازه منچستر یونایتد کرد.

پانزده دقیقه پس از گل تیم میزبان، آنتونیو والنسیا روی حرکت شینجی کاگاوا و پاس رو به بیرون او در محوطه شش قدم، گل تساوی را وارد دروازه وستهم کرد.

محمد دیامه در دقیقه ۵۵ با شوتی دقیق وستهم را دو بر یک را پیش انداخت ولی رابین فان پرسی در موقعیتی مشکوک به آفساید و پس از برخورد توپ کاگاوا به تیر دروازه، گل تساوی منچستر یونایتد را به ثمر رساند تا بازی در نهایت ۲-۲ مساوی به پایان برسد.

منچستریونایتد پس از این مسابقه با ۸۱ امتیاز و با توجه به پیروزی یک بر صفر منچستر سیتی مقابل ویگان، با ۱۳ امتیاز اختلاف در صدر جدول لیگ برتر قرار دارد، البته منچستر سیتی یک بازی کمتر دارد.

مسئله اصلی در مورد قهرمانی منچستر یونایتد در این فصل این است که این تیم با توجه به شرایط‌ ‌اش در جدول و بازی‌های باقی مانده قهرمان لیگ برتر خواهد بود و تنها موضوع در راه قهرمانی این تیم زمان قهرمانی این تیم است.

چلسی ۳ -فولهام صفر

چلسی با سه گل میزبان خود فولهام را شکست داد و به یک امتیاز بیشتر نسبت به آرسنال به رده سوم جدول صعود کرد.

جان تری بعد از مدت‌ها از ابتدا در ترکیب چلسی حضور پیدا کرد و توانست زننده دو گل از سه گل تیمش مقابل فولهام باشد.

فولهام در همان ابتدای بازی روی حرکت برایان لوئیز می توانست دروازه چلسی را باز کند ولی شوت سر ضرب او به بیرون رفت.

داوید لوئیز در دقیقه ۳۰ بازی با شوتی بی نظیر از فاصله ۳۰ متری دروازه فولهام را باز کرد و در صدمین بازی اش برای چلسی یک گل به یاد ماندنی به ثمر رساند.

جان تری دو دقیقه مانده به پایان نیمه نخست مسابقه، با ضربه سر نتیجه را دو بر صفر کرد تا چلسی در پایان چهل و پنج دقیقه اول دو بر صفر مقابل فولهام به پیروزی برسد.

تری بار دیگر در دقیقه ۷۱ نیمه دوم، ضربه سر فرناندو تورس را که در حال وارد شدن به دروازه بود با ضربه سر به گل دوم خود تبدیل کرد.

چلسی با پیروزی سه بر صفر مقابل فولهام به کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا در فصل آینده امیدوار ماند. این تیم با یک بازی کمتر و با ۶۱ امتیاز در رده سوم قرار دارد و آرسنال با ۶۰ امتیاز در رتبه چهارم.

منچسترسیتی ۱- ویگان صفر

گل دقایق پایانی کارلوس توز مقابل ویگان، شانس بسیار کم منچسترسیتی برای قهرمانی را زنده نگه داشت.

منچستر سیتی در ورزشگاه اتحاد مقابل ویگان با مشکل روبرو بود، در دقیقه ۳۷ جو هارت با واکنشی به موقع، ضربه فرناندو دی سانتو را دفع کرد تا دروازه تیم میزبان بسته بماند.

اما کارلوس توز در دقیقه ۸۳ مسابقه، پس از جا گذاشتن دو مدافع ویگان وارد محوطه جریمه شد و با شوتی دقیق تک گل منچستر سیتی را وارد دروازه این تیم کرد.

منچسترسیتی با این پیروزی به فاصله ۱۳ امتیازی منچستریونایتد رسید و ویگان با این باخت همچنان در میان سه تیم انتهای جدول قرار دارد.