دو مدال نقره برای ایران در چهار وزن اول قهرمانی کشتی فرنگی آسیا

Image caption عبدالمحمد پاپی در وزن ۶۰ کیلوگرم با شکست برابر کشتی گیر کره جنوبی نقره گرفت.

تیم ملی کشتی فرنگی ایران در چهار وزن اول رقابت‌های قهرمانی آسیا در هند، موفق به کسب دو مدال نقره شد.

عبدالمحمد پاپی در وزن ۶۰ کیلوگرم با شکست مقابل کیم جی هیون از کره جنوبی در مسابقه پایانی نقره گرفت و در ۶۶ کیلو مهدی زیدوند درفینال این وزن برابر کشتی گیری از قرقیزستان مغلوب شد و در جایگاه دوم ایستاد.

پیش از این رشید باباجان زاده در ۱۲۰ کیلوگرم و همچنین محسن حاجی پور در ۵۵ کیلوگرم با شکست مقابل حریفان خود از دور این رقابت‌ها حذف شدند.

حسن رنگرز، نایب رئیس فدراسیون کشتی، در گفتگو با وب سایت فدراسیون کشتی از تغییر قوانین کشتی در این مسابقات انتقاد کرده و گفته است:" آنچه در روز نخست رقابتهای کشتی قهرمانی آسیا مشهود بود، این مسأله است که قوانین سختگیرانه فدراسیون جهانی مبنی بر اجرای فن در زمان یک دقیقه و سی ثانیه، کار فرنگی کاران ما را دشوار کرده است."

فدراسیون جهانی کشتی، فیلا، برای افزایش جذابیت این رشته ورزشی و همچنین امکان حضور دوباره در بین رشته های اصلی المپیک قوانین این رشته را تغییر داده است.

حسن رنگرز درباره این تغییرات گفته است:" کشتی با روند فعلی به سمتی پیش می رود که فرنگی کاران باید در سرپا فن را اجرا کنند، کار در خاک محدود شده و ما باید تمرینات خود را به این سمت پیش ببریم."

در سه وزن باقی مانده مسابقات کشتی فرنگی، فردا در ۷۴ کیلوگرم هادی علیزاده پورنیا، طالب نعمت پور در ۸۴ و داود گیل نیرنگ در ۹۶ کیلوگرم به روی تشک می روند.

رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی آسیا از روز شنبه آغاز می شود.