اقبال قهرمانی سپاهان در لیگ برتر به حداقل رسید

Image caption سپاهان با باخت مقابل داماش شانس قهرمانی‌اش کم رنگ تر شد

بازی سپاهان و داماش گیلان برای هر دو تیم مهم بود. از یک طرف سپاهان برای کسب قهرمانی باید مقابل داماش به پیروزی می ‌رسید و از سوی دیگر داماش هم برای ماندن در لیگ برتر باید با کسب سه امتیاز خود را از انتهای جدول نجات می داد.

سپاهان پس از حملات اولیه داماش بازی را در اختیار خود گرفت و در دقیقه بیست بازی روی همکاری نوید کیا و جواهیر سوکای می توانست دروازه تیم میزبان را باز کند اما شوت سوکای از کنار دروازه به بیرون رفت.

داماش در ادامه دوباره بر بازی مسلط شد و یک دقیقه بعد احسان حاج صفی بازیکن سپاهان با دست مانع از رسیدن سانتر مصطفی حاجتی به امین متوسل زاده شد و همین باعث شد تا داور نقطه پنالتی را نشان دهد.

پنالتی را خود مصطفی حاجتی بر خلاف جهت حرکت شهاب گردان تبدیل به گل اول داماش کرد.

سپاهان بعد از دریافت گل برای جبران نتیجه روی دروازه داماش حمله کرد و موقعیت‌های خوبی هم برای زدن کل داشت اما نتوانست از آنها استفاده کند.

در مقابل داماش در دقیقه ۴۰ روی ضد حمله، روی حرکت زیبای امین متوسل زاده گل دوم را به ثمر رساند تا در پایان نیمه اول نتیجه دو بر صفر به نفع داماش گیلان شود.

در نیمه دوم سپاهان که قهرمانی را دور از دسترس خود می‌دید روی دروازه داماش گیلان حمله کرد ولی در ٩٠ دقیقه رسمی بازی نتوانست به گل برسد.

داماش در نیمه دوم با استفاده از جلو آمدن سپاهان در ضد حمله خطرناک بود ولی آنها هم نتوانستند گل ‌های خود را بیشتر کنند.

در دقیقه ۹۳ بازی محمدرضا خلعتبری روی ضربه کاشته تنها توانست یکی از گل‌های خورده را جبران کند. در نهایت سپاهان دو بر یک مقابل داماش گیلان باخت تا شانس این تیم برای قهرمانی بسیار کم رنگ شود و راه برای قهرمانی استقلال هموار.

سپاهان با وجود این باخت همچنان با ۶۳ امتیاز و یک بازی بیشتر از استقلال در رده دوم جدول قرار دارد. استقلال یکشنبه در بازی حساس با فولاد خوزستان در اهواز بازی خواهد کرد که در صورت پیروزی در این مسابقه، آبی پوشان قهرمان دوازدهمین دوره لیگ برتر ایران خواهند شد.