لیگ برتر انگلستان؛ بالا رفتن شانس قهرمانی منچستر یونایتد

Image caption سوارز که گل تساوی بازی را در دقیقه آخر بازی به ثمر رساند، با گاز گرفتن بازوی ایوانوویچ حاشیه‌دارترین بازیکن میدان بود

هفته سی و چهارم لیگ برتر فوتبال انگلستان، یکشنبه ۲۱ آوریل (۱ اردیبهشت) با انجام دو بازی پیگیری شد. در بازی اول امروز، منچستر سیتی، قهرمان فصل گذشته، بازی را به میزبانش تاتنهام واگذار کرد و شانس قهرمانی زودهنگام هم‌شهریش، منچستر یونایتد را بالا برد.

اولین گل این بازی را سمیر نصری، هافبک میانی سیتی در دقیقه ۵ بازی به ثمر رساند، گلی که تاتنهامی‌ها را در ادامه بازی به تمرکز روی حمله بیشتر وا داشت.

شاگردان مانچینی توانستند تا دقیقه ۷۵ بازی موقعیت برنده خود را در میدان حفظ کنند، اما کلینت دمبسی، هافبک آمریکایی تاتنهام با باز کردن دروازه سیتی در دقیقه ۷۵، نتیجه بازی را به تساوی کشاند.

بعد از گل اول میزبان لندنی بازی امید این تیم برای کسب سه امتیاز بازی بالا رفت و تنها ۴ دقیقه بعد جرمین دفو گل برتری تاتنهام را به ثمر رساند.

اما گرت بیل، هافبک ۲۸ ساله تاتنهام با گل سوم این تیم در دقیقه ۸۲ بازی، امید برنده شدن را از تیم دوم جدول لیگ گرفت تا بازی با نتیجه ۳-۱ به پایان برسد.

نتیجه این بازی بیشتر از آنکه برای بازنده منچستری میدان اهمیت داشته باشد، برای تیم همشهری و رقیبشان امیدوار کننده بود. حالا منچستر یونایتد می‌تواند با شکست دادن استون ویلا در اولدترافورد قهرمانی‌اش را حتمی کند.

در بازی دوم یکشنبه، لیورپول میزبان چلسی بود. این بازی با نتیجه مساوی ۲-۲ به پایان رسید.

چلسی که بعد از برد دیروز آرسنال مقابل فولام، به رده چهارم جدول سقوط کرد، می‌توانست با کسب ۳ امتیاز بازی امروز به موقعیت پیشین خود در جدول برگردد.

گل امبوابا اسکار بریزیلی در دقیقه ۲۶ بازی، چلسی را به رده دوم برگرداند؛ نتیجه‌ای که تا پیش از دقیقه ۵۲ و گل دانیل استاریج دست نخورده باقی ماند.

موقعیت پنالتی دقیقه ۵۷ بازی و گل ادن آزار بلژیکی شانس دوباره‌ای را در اختیار چلسی قرار داد و این تیم را تا دقیقه ۷ وقت اضافه بازی برنده میدان کرد.

اما لوئیس سوارز، مهاجم پرحاشیه لیور پول، در دقیقه ۷ وقت اضافه و تنها یک دقیقه مانده به سوت پایان بازی، با باز کردن دروازه آبی‌پوش‌ها، رده سوم را به آرسنال بازگرداند.

اسم سوارز تنها هنگام گل دیرهنگام او به چلسی نبود که مطرح شد، بلکه خطای دست او که موقعیت پنالتی را به چلسی داد و مهم‌تر از آن گاز گرفتن بازوی ایوانوویچ، مدافع چلسی، می‌تواند دست کم او را از همراهی لیورپول در بازی بعدی محروم کند. سوارز در گذشته و در پی درگیری با پاتریس اورا، حاشیه ساز شده بود. اتفاقی که اورا از هفت بازی محروم کرد.

هفته سی و چهارم لیگ برتر انگلستان فردا با بازی چلسی مقابل استون ویلا به پایان خواهد رسید.