لیورپول سوارز را برای گاز گرفتن ایوانوویچ جریمه می کند

لوئیس سوارز مهاجم اروگوئه‌ای لیورپول که در دیدار با چلسی، بازوی برانیسلاو ایوانوویچ مدافع این تیم لندنی را گاز گرفت، از سوی باشگاه لیورپول جریمه شده است.

دیدار تیم‌های لیورپول و چلسی در چارچوب بازی های لیگ برتر انگلستان، یکشنبه ۲۱ آوریل با نتیجه ۲ بر ۲ به پایان رسید.

ایان آیر، مدیر عامل باشگاه لیورپول در جواب به اینکه آیا این مسئله آینده سوارز را در باشگاه تحت تاثیر قرار خواهد داد گفت که "به هیچ وجه اینطور نیست".

او گفت: "تنها مسئله ای که در مورد آینده این بازیکن مطرح است، این است که ما باهم روی انضباط او کار خواهیم کرد."

آقای آیر در ادامه گفت که او با صاحبان باشگاه لیورپول در این باره صحبت کرده است و تاکید کرد که "لوئیز بازیکن بسیار مهمی برای باشگاه محسوب می شود."

او در ادامه گفت: "ما قبلا هم گفته ایم، او در تابستان گذشته با ما یک قرارداد چهار ساله امضا کرد و ما شدیدا به حضور او تا پایان قراردادش علاقه مندیم."

آقای آیر اضافه کرد: "او یک بازیکن خارق العاده، یک گلزن عالی و درست همان چیزی است که ما از یک مهاجم انتظار داریم. نظر ما در مورد او هیچ تغییری نکرده است."

به گفته او: "حال موضوع مهم این است که باید او را به مسیر درست بازگردانیم و این کاملا به برندن راجرز، سرمربی لیورپول مربوط است که روی شخصیت او کار کند."

سوارز کمی پس از پایان بازی از حرکت خود عذر خواهی کرد و در صفحه توییتر خود نوشت: "من با ایوانوویچ تلفنی صحبت کردم و شخصا از او عذرخواهی کردم."

او ضمن تشکر از ایوانوویچ برای پذیرفتن عذرخواهی اش نوشت: "باشگاه مرا به خاطر رفتار ناپسندم جریمه کرده است. من از باشگاه درخواست کرده ام که این جریمه را به خانواده قربانیان فاجعه هیلزبورو اهدا کنند."

در سال ۱۹۸۹ نود و شش نفر از هواداران لیورپول در اثر ازدحام در استادیوم فوتبال هیلزبورو و در حادثه ای که اخیرا ثابت شد به علت "ناکارآمدی پلیس" رخ داد، کشته شدند.