منچستریونایتد قهرمان لیگ برتر انگلستان شد

Image caption فان پرسی با زدن سه گل تیمش را قهرمان کرد

منچستر یونایتد با پیروزی ۳ بر صفر مقابل آستون ویلا و کسب ۸۴ امتیاز قهرمانی خود را در لیگ برتر انگلستان مسجل کرد.

رابین فان پرسی، مهاجم هلندی منچستر یونایتد، با زدن سه گل نقش اصلی را در این پیروزی ایفا کرد.

مهاجم هلندی منچستر یونایتد که فصل گذشته در ازای ۲۴ میلیون پوند از آرسنال به این تیم پیوست، در هفت بازی قبلی تنها دو گل به ثمر رسانده بود،

اما در مسابقه مقابل آستون ویلا به روزهای اوج خود بازگشت و با زدن سه گل در سی دقیقه بیستمین قهرمانی منچستریونایتد را چهار هفته به پایان لیگ برتر انگلستان قطعی کرد.

با باخت سه بر یک منچسترسیتی مقابل تاتنهام در روز یکشنبه ، منچستریونایتد قبل از مسابقه با آستون ویلا می دانست که برد مقابل این تیم به معنای قهرمانی آنهاست.

آلکس فرگوسن سرمربی شیاطین سرخ تا به حال به همراه این تیم ۱۳ بار قهرمان لیگ برتر شده است اما قهرمانی در این فصل با توجه به سبک و اختلاف امتیاز با "همسایه پر سر و صدا" یعنی منچستر سیتی، برای منچستر یونایتد ارزش دیگری دارد.

سرمربی اسکاتلندی منچستر یونایتد، پس از بازی گفته وقتی فان پرسی با ۲۴ میلیون پوند از آرسنال به منچستر یونایتد منتقل می‌شد، آرسن ونگر، مربی آرسنال، به آقای فرگوسن گفته بود که فان پرسی بهتر از آنی است که به چشم می‌آید.

گل زود هنگام رابین فان پرسی در دقیقه ۲ کار را برای بازیکنان منچستریونایتد آسان تر کرد، او در ادامه دو گل دیگر منسچتریونایتد را در سی دقیقه ابتدای بازی وارد دروازه آستون ویلا کرد خیال همه هواداران این تیم در ورزشگاه اولدترافورد از قهرمانی راحت شود.

فان پرسی از زمان انتقالش به منچستریونایتد در تابستان سال گذشته ۲۴ گل برای شیاطین سرخ به ثمر رسانده است.

پیش از این روبرتو مانچینی سرمربی منچستر سیتی گفته بود که تفاوت دو تیم در رقابت برای قهرمانی، خرید رابین فان پرسی بود.

فرگوسن درباره تاثیر فان پرسی بر روی منچستر یونایتد گفته است" از نظر تاثیر گذاری، او بیشترین تاثیر را بیش از هر کس دیگری که من به یاد می‌آورم بر روی تیم گذاشته است. اریک کانتونا هم بازیکن تاثیر گذار بی نظیری بود و من در این باشگاه برخی از بهترین مهاجمان را در اختیار داشتم."

چیزی حدود یک دهه طول کشید تا فان پرسی با تیمی به قهرمانی لیگ برتر برسد، جایگاهی که به گفته او "ارزش انتظار کشیدن را داشت."

رابین فان پرسی در مورد قهرمانی با منچستر یونایتد یکسال پس از حضورش در این تیم گفته است:" من برای اولین قهرمانی در لیگ برتر زمان زیادی انتظار کشیدم و از این قهرمانی بسیار خوشحالم . این تیم و بازیکنان‌اش فوق العاده هستند، این قهرمانی برای تک تک بازیکنان، کارکنان، مربیان است."