برد شیرین استقلال مقابل الریان، پیروزی تلخ سپاهان در دوبی

Image caption فرهاد مجیدی با زدن یک گل و همچنین بازی موثر یکی از بازیکنان خوب استقلال مقابل الریان قطر بود

دو هفته مانده به پایان مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، استقلال تهران با پیروزی سه بر صفر مقابل الریان به مرحله بعد صعود کرد و سپاهان با وجود شکست النصر در دوبی از لیگ قهرمانان آسیا حذف شد.

استقلال تهران پیش از بازی مقابل الریان قطر با وجود باخت یک بر صفر مقابل الهلال در تهران، تیم اول گروه چهارم لیگ قهرمانان آسیا بود.

آبی پوشان در نیمه اول با در اختیار داشتن توپ موقعیت‌های خوبی برای گلزنی داشتند، فرهاد مجیدی مهاجم استقلال دو فرصت مناسب را در همان ابتدای بازی از دست داد ولی در دقیقه ۴۵ توانست با ضربه سر اولین گل استقلال را به ثمر برساند.

استقلال در نیمه اول با دفاع منظم و اصولی مانع از نفوذ بازیکنان تکنیکی الریان شد. تیم میزبان با تک گل فرهاد مجیدی نیمه اول را به پایان برد.

در نیمه دوم استقلال همانند نیمه اول با یارگیری مناسب اجازه بوجود آوردن موقعیت را به بازیکنان الریان نداد.

هاشم بیک زاده در دقیقه ۷۲ روی یک ضربه کرنر و در یک رفت و برگشت گل دوم استقلال را وارد دروازه الریان کرد.

دو دقیقه پس از این گل فابیو سزار بازیکن الریان به خاطر هل دادن بازیکن استقلال با کارت قرمز مستقیم داور از زمین اخراج شد.

با ده نفره شدن الریان استقلال موقعیت‌های خوب دیگری برای افزایش تعداد‌ گل‌های خود داشت که در نهایت آرش برهانی که به جای فرهاد مجیدی وارد زمین شده بود روی یک فرار در عمق گل سوم استقلال را در دقیقه ۹۱ زد.

استقلال با پیروزی مقابل الریان ۱۰ امتیازی شد و در صدر جدول گروه چهارم لیگ قهرمانان آسیا باقی ماند، با توجه به پیروزی الهلال مقابل العین امارات در دیگر بازی این گروه، صعود آبی‌پوشان به مرحله بعدی این رقابت‌ها قطعی شد.

استقلال در بازی آخر خود در مرحله گروهی با العین امارات بازی خواهد کرد.

سپاهان که پیش از بازی مقابل النصر به پیروزی الغرافه مقابل الاهلی و صعود به مرحله بعد امید داشت با تساوی ۲-۲ این دو تیم از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا حذف شد.

زرد پوشان سپاهان در بازی مقابل النصر در بیشتر مواقع تیم برتر بازی بودند. پاس های بلند و پشت دفاع بازیکنان سپاهان برای استفاده جواهیر سوکای چند موقعیت خوب را برای این تیم در نیم ساعت اول بازی بوجود آورد.

حرکت‌های در عمق جواهیر سوکای در دقیقه ۲۹ مسابقه نتیجه داد، شوت سوکای را دروازه‌بان النصر به طور ناقص دفع کرد و در برگشت رادمیر جالوویچ توپ را از داخل موحوطه شش قدم وارد دروازه النصر کرد.

پس از گل، سپاهان با در اخیتار گرفتن بازی، نیمه اول را با نتیجه یک بر صفر به اتمام رساند.

در نیمه دوم النصر برای جبران گل خورده حمله کرد و در نهایت در دقیقه ۷۱ توسط حسن محمد دروازه سپاهان را باز کرد تا بازی ۱-۱ مساوی شود.

سپاهان با آمدن محمد غلامی به بازی موقعیت‌های مناسبی را روی دروازه النصر ایجاد کرد و در نهایت این بازیکن تعویضی در دقیقه ۷۹ با ضربه سر گل پیروزی سپاهان را به ثمر رساند.