رئال با خوش‌شانسی ۱-۴ به دورتموند باخت

رابرت لواندوفسکی
Image caption لواندوفسکی پس از زدن گل چهارم از روی نقطه پنالتی، با انگشتانش عدد چهار را نشان می‌دهد

تیم بورسیا دورتموند در بازی رفت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان فوتبال اروپا با چهار گلی که رابرت لواندوفسکی به ثمر رساند، رئال مادرید را در هم کوبید.

تیم رئال به جز حدود ۳۰ دقیقه در میانه نیمه اول، توپ و میدان را در بیشتر اوقات به بازیکنان دورتموند واگذار کرده بود و دروازه اش چند بار با درخشش دیه‌گو لوپز، دروازه بان، و گاه با خوش شانسی بسته ماند.

تک گل این تیم هم روی اشتباه مسلم مدافع دورتموند به ثمر رسید.

ژوزه مورینیو، سرمربی رئال مادرید پس از مسابقه گفت که دورتموند پر انرژی تر و تهاجمی تر بازی کرد و استحقاق این پیروزی را داشت.

او گفت که بازیکنانش کاملا شیوه بازی لواندوفسکی را می شناختند، اما در مهار او ناموفق ماندند.

پس از پیروزی خیره کننده ۴ بر صفر بایرن مونیخ در دیدار دیشب در مقابل بارسلونا، تیم دورتموند دومین تیم آلمانی است که در نیمه نهایی لیگ قهرمانان، یک تیم اسپانیایی را با چهار گل شکست می دهد.

گل‌های مسابقه

در دقیقه ۸ مسابقه لواندوفسکی روی سانتر ماریو گوتز از جناح چپ با ضربه ای دقیق دروازه رئال را باز کرد و دورتموند را پیش انداخت.

پس از آن رئال برای حدود ۳۰ دقیقه فشار زیادی روی دروازه دورتموند آورد.

هوملز، دفاع چپ دورتموند، در دقیقه ۴۳ در شرایطی که رئال مشغول ضد حمله بود، مرتکب اشتباه شد و توپ را عملا به گونزالو هیگواین از رئال سپرد. او هم با یک پاس عرضی توپ را برای کریستیانو رونالدو فرستاد و رونالدو با یک ضربه آرام دروازه دورتموند را باز کرد.

در نیمه دوم دورتموند بازی به مراتب بهتری ارائه کرد و یک ۴۵ دقیقه رویایی را پشت سر گذاشت.

ابتدا در دقیقه ۵۰ لواندوفسکی در چند قدمی دروازه رئال توپ را در موقعیتی مشکوک به آفساید دریافت و با ضربه ای عالی وارد دروازه کرد. تصویر آهسته تلویزیونی نشان داد که تصمیم داور مبنی بر پذیرفتن گل تصمیم درستی بوده است.

پنج دقیقه بعد لواندوفسکی بار دیگر با یک مهار استادانه و یک ضربه دیدنی توپ را به گوشه دروازه رئال زد و دورتموند را ۳-۱ جلو انداخت.

او در دقیقه ۶۳ هم از روی نقطه پنالتی گل چهارم خود و تیمش را وارد دروازه کرد.

بازی برگشت دو تیم روز سه شنبه ۳۰ آوریل (۱۰ اردیبهشت) در مادرید برگزار می شود و رئال برای راه یافتن به فینال باید دست کم با نتیجه ۳ بر صفر دورتموند را شکست دهد.

مطالب مرتبط