یوپ هاینکس: بایرن مونیخ "فوق العاده" است

Image caption یوپ هاینکس همراه با بایرن مونیخ در فاصله هفته مانده به پایان رقابت‌های بوندس لیگا با 81 امتیاز قهرمان این فصل شده است

یوپ هاینکس پس از پیروزی چهار بر صفر بایرن مونیخ مقابل بارسلونا در نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا گفت از نحوه بازی تیمش شگفت زده نشده است.

هاینکس ۶۷ ساله بایرن پس ازدرهم کوبیدن بارسلونا در ورزشگاه آلیانس آرنا، در آستانه رسیدن به سومین فینال لیگ قهرمانان اروپا در چهار سال گذشته است.

این تیم با دو گل توماس مولر، ماریو گومز و آرین روبن چهار بر صفر بارسلونا را شکست داد.

هاینکس در گفتگویی پس از مسابقه سه‌شنبه شب گفت:"ما در تمام طول این فصل فوتبال فوق العاده‌ای بازی کردیم."

"این نحوه بازی و زدن چهار گل برای من خیلی شگفت آور نبود چرا که ما در طول فصل بی نظیر بودیم."

هاینکس که در انتهای فصل جایش را به پپ گوادریولا مربی سابق بارسلونا خواهد داد، پیش از بازی دیشب گفت نیازی نداشته در مورد شیوه بازی صدرنشین لالیگا از گواردیولا مشورت بخواهد.

بارسلونا با اینکه در ۶۳ درصد زمان بازی، توپ را در اختیار داشت ولی در نهایت مقهور عملکرد بایرن شد، این تیم در طول مسابقه تنها چهار فرصت گلزنی داشت.

هاینکس گفت:" شما باید به دنبال تجزیه و تحلیل تیم مقابل باشید که من این کار را انجام دادم، آنها چطور بازی می‌کنند؟ شیوه بازی آنها چگونه است؟ چطور حرکت می‌کنند؟ شما باید اطلاعاتی علیه تیم مقابل داشته باشید که من این کار را انجام دادم."

"من در یک جلسه با بازیکنان، با استفاده از پاور پوینت شیوه‌های مختلفی را که بارسلونا بازی می‌کند تشریح کردم، تیم من از نظر تاکتیکی بسیار منظم و هماهنگ است. "

بایرن مونیخ آخرین بار در سال ۲۰۰۱ قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شد و با پیروزی مقابل بارسلونا در بازی رفت بخت اصلی حضور در فینال این رقابت‌ها در ومبلی است.

این تیم فصل گذشته لیگ قهرمانان اروپا در مسابقه نهایی مقابل چلسی در ضربات پنالتی شکست خورد و همچنین درسال ۲۰۱۰ با باخت دو بر صفر مقابل اینترمیلان ژوزه مورینیو از رسیدن به قهرمانی باز ماند.

هاینکس در مورد اشتیاق تیمش برای قهرمانی در این فصل لیگ قهرمانان گفته است:" بازیکنان من عالی بودند، عدم موفقیت در دو سال گذشته، عطش آن‌‌ها را برای کسب موفقیت و قهرمانی در این فصل بیشتر کرده است."

او درباره شیوه دفاع تیمش گفت:"ما به‌خوبی در نقاط مختلف زمین دفاع ‌می کنیم و در حمله هم شیوه خودمان را اجرا می‌کنیم. موضوع اصلی این است که ما گلی دریافت نکرده‌ایم و اینکه توانستیم چهار گل بزنیم، از بهتر هم بهتر شد."