لوئیز سوارز ۱۰ بازی محروم شد

Image caption لوئیز سوارز چهار مسابقه در این فصل و شش بازی فصل آینده را بر اساس حکم فدراسیون فوتبال انگلستان از دست خواهد داد.

فدراسیون فوتبال انگلستان لوئیز سوارز مهاجم لیورپول را به خاطر گاز گرفتن بازوی برانیسلاو ایوانوویچ ۱۰ بازی محروم کرد.

این حادثه در مسابقه لیورپول و چلسی رخ داد که ۲-۲ مساوی تمام شد .

مهاجم ۲۶ ساله لیورپول کمی پس از پایان بازی از حرکت خود عذر خواهی کرد و در توییتر خود نوشت: "من با ایوانوویچ تلفنی صحبت کردم و شخصا از او عذرخواهی کردم."

با اینکه باشگاه لیورپول سوارز را بدلیل این حرکت جریمه کرد اما در واکنش به رای فدراسیون فوتبال، آن را "تکان دهنده و ناامید کننده" توصیف کرد.

این باشگاه تا ظهر جمعه به وقت بریتانیا فرصت دارد به حکم فدراسیون فوتبال انگلستان اعتراض کند.

سوارز مهاجم ملی پوش اروگوئه‌ پیش از صدور حکم، رفتار خشن خود را پذیرفته بود ولی گفته مطابق قانون استاندارد برای رفتار خشن باید سه مسابقه محروم شود.

در بیانیه فدراسیون فوتبال انگلستان آمده است:" کمیته سه نفره مستقل که امروز در فدارسیون فوتبال تشکیل جلسه داد، به این نتیجه رسید که سه جلسه محرومیت کافی نیست و این بازیکن باید هفت مسابقه دیگر علاوه بر سه بازی معمول محروم شود. این حکم بلافاصله اجرایی خواهد بود."

این محرومیت علاوه بر چهار بازی باقیمانده لیورپول در این فصل، شش مسابقه دیگر این تیم را در فصل آینده را شامل خواهد شد.

ایان آیر، مدیر عامل باشگاه لیورپول در واکنش به حکم فدراسیون فوتبال انگلستان گفته است:" باشگاه و خود بازیکن از این حکم بهت زده و ناامید هستند"

این اولین باری نیست که سوارز به خاطر چنین رفتاری با محرومیت مواجه می‌شود. او در سال ۲۰۱۰ زمانی که بازیکن آژاکس بود پس از گاز گرفتن شانه هافبک پی اس وی آیندهوون هفت بازی از سوی فدراسیون فوتبال هلند محروم شد.

او همچنین پس از آنکه به لیورپول پیوست، در دسامبر ۲۰۱۱ به خاطر توهین نژاد پرستانه به پاتریس اورا بازیکن منچستر یونایتد هشت بازی محروم و ۴۰ هزار پوند از سوی فدراسیون فوتبال انگلستان جریمه شد.