ترس بنیتز از بازی برگشت مقابل بازل

Image caption رافائل بنیتز معتقد است پیروزی دو بر یک مقابل بازل نمی‌تواند صعود چلسی به فینال لیگ اروپا را تضمین کند

رافائل بنیتز پس از پیروزی دو بر یک در بازی رفت مقابل بازل سوئیس در مرحله نیمه نهایی لیگ اروپا به بازیکنانش در مورد ساده گرفتن حریف در بازی برگشت هشدار داد.

چلسی پنجشنبه شب با گل دقایق پایانی داوید لویز از روی ضربه آزاد، توانست بازل را در دقایق پایانی مسابقه شکست دهد اما بنیتز با وجود این برد از بازی برگشت در ۲ مه هراس دارد.

بنیتز پس از بازی در گفتگویی گفته است:" ما باید روی بازی برگشت تمرکز کنیم و به هیچ وجه نباید بیش از اندازه اعتماد به نفسمان برای این مسابقه بالا برود."

"بازل چه در خانه و چه در خارج آن می تواند گل بزند، اگر ما خوب بازی کنیم ما می توانیم هر تیمی را شکست دهیم، پس ما باید این کار را انجام دهیم."

بازل در مسابقه یک چهارم نهایی موفق شد در ضربات پنالتی تاتنهام را شکست دهد.

بازل در بازی رفت مقابل تاتنهام ابتدا دو بر صفر از این تیم پیش افتاد ولی تاتنهام سرانجام موفق شد در انتها نتیجه را ۲-۲ به پایان ببرد.

این دو تیم در مسابقه برگشت در سوئیس هم نتیجه مشابه کسب کردند تا سرنوشت تیم صعود کننده به ضربات پنالتی کشیده شود.

بنیتز درباره تجربه بازی تاتنهام و بازل گفت: " ما از تجربه بازی تاتنهام استفاده می‌کنیم چرا که می‌دانیم حریف ما تیم بسیار خوبی است"

چلسی با گل ویکتور موزز در دقیقه ۱۲ ابتدا از حریف پیش افتاد، این تیم در نیمه اول می توانست تعداد گل‌های خود را بیشتر کند ولی بازیکنان این تیم فرصت‌ها را به راحتی هدر دادند.

بازل پس از خطای آسپیلیکوئتا روی والنتین استوکر بازیکن بازل در صحنه که به نظر مشکوک می‌آمد، صاحب پنالتی شد و فابین شار در دقیقه ۸۷ نتیجه را ۱-۱ مساوی کرد.

‌بنیتز در مورد این پنالتی گفته است:"این پنالتی بسیاری را متعجب کرد اما گل در آخرین ثانیه‌های برای ما خیلی خوب بود. فکر می‌کنم که حرکت مدافع ما پنالتی نبود. فکر می کنم با مستحق این پنالتی نبودیم."

در دیگر بازی مرحله رفت نیمه نهایی لیگ اروپا، فنرباغچه ترکیه در خانه خود با یک گل بنفیکا پرتغال را شکست داد. اگمان کورکماز در دقیقه ۷۲ با ضربه سر تک گل فنرباغچه را وارد دروازه بنفیکا کرد.

نماینده ترکیه اولین بار است که در مرحله نیمه نهایی لیگ اروپا حضور پیدا می‌کنند. با توجه به پیروزی یک گل در خانه و در صورت راهیابی این تیم به فینال لیگ اروپا فنرباغچه اولین تیمی پس از گالاتاسرای خواهد بود که به فینال لیگ اروپا راه پیدا می‌کند.

گالاتاسرای در فینال این رقابت‌ها در سال ۲۰۰۰ با پیروزی مقابل آرسنال برای اولین بار قهرمان لیگ اروپا شد. بازی‌های برگشت دو مسابقه مرحله نیمه نهایی لیگ اروپا پنج شنبه هفته آینده انجام خواهد شد.