ایران و آمریکا در مسابقات "اتحاد برای کشتی"

Image caption مسابقات"اتحاد برای کشتی" قرار است در لس آنجلس برگزار شود

فدارسیون کشتی آمریکا و موسسه بیت د استریت اعلام کرده‌اند که تیم‌های ایران و آمریکا در مسابقات بین‌المللی دوستانه کشتی روز ۱۹ می ( ۲۹ اردیبهشت ) در لس آنجلس با هم رقابت خواهند کرد.

این مسابقه تحت عنوان 'اتحاد برای کشتی' برگزار خواهد شد.

هدف موسسه بیت د استریت جذب جوانان به ورزش کشتی در آمریکا است.

در بهمن ماه سال گذشته، بر اساس تصمیم کمیته جهانی المپیک، کشتی از بازی‌های تابستانی المپیک ۲۰۲۰ حذف شد.

هرچند که این تصمیم هنوز نهایی نشده است و کشتی شانس بازگشت به المپیک را دارد. کشتی برای بازگشتن به المپیک باید با ورزش‌های بیسبال و سافتبال، اسکواش، کاراته، صخره نوردی، موج سواری، ووشو رقابت کند.

تصمیم نهایی در مورد اینکه کدام ورزش به المپیک ۲۰۲۰ اضافه خواهد شد، در جلسه ماه سپتامبر کمیته المپیک در بوئنوس آیرس گرفته خواهد شد.

تلاش فدارسیون بین المللی کشتی و ۱۷۷ کشور عضو آن برای حفظ این ورزش در المپیک آغاز شده است.

مسابقه 'اتحاد برای کشتی' فرصتی بزرگ برای حفظ کشتی در المپیک و همچنین بخشی از برنامه‌های فدارسیون بین المللی کشتی فیلا تحت عنوان "ماه جهانی کشتی" در ماه می خواهد بود.

اندی بارت رئیس موسسه بیت د استریت بخش کالیفرنیا درباره این مسابقات گفته است: "این رخ داد ورزشی نشان خواهد داد که کشتی ورزش بزرگی است که می تواند کشورهای مختلف را با توجه به اختلاف‌هایشان دور هم جمع کرده و آنها را به هم نزدیک کند.

او در ادامه درباره اهمیت این رویداد ورزشی گفته است: "اتحاد برای کشتی مسابقه‌ای است که نتیجه تصمیم کمیته المپیک را نمایان خواهد کرد. این رویداد علاوه بر نشان دادن محبوبیت این ورزش، ابزاری برای دیپلماسی و همچنین فرصتی برای جذب جوانان به این ورزش خواهد بود."

اسپانسر مالی اتحاد برای کشتی "موسسه خانوادگی سمنانی" است که مرکز آن در لس آنجلس قرار دارد. خسرو سمنانی پایه گذار این مجموعه که بیشتر در امور کمک‌های بشر دوستانه فعالیت دارد درباره این مسابقات گفته است: "برای ده هزار نفر از ایرانی آمریکایی‌هایی که در لس آنجلس و اطراف آن زندگی می‌کنند، اتحاد برای کشتی فرصتی است برای شادمانی و همچنین دفاع از ورزش پرسابقه المپیک."

او همچنین گفت: "جدای از کشتی، ورزشکاران آمریکایی و ایرانی با دارا بودن اخلاق و استاندارهای ورزشی باعث متحد شدن ما حول محور جوانمردی خواهند شد."