لیگ برتر انگلستان؛ لیورپول بدون سوارز نیوکاسل را درهم کوبید

Image caption لیورپول با زدن شش گل، سنگین‌ترین شکست خانگی نیوکاسل را رقم زد

امروز در مهمترین بازی‌های لیگ برتر فوتبال انگلستان، لیورپول بدون لوئیز سوارز محروم، نیوکاسل را با شش گل درهم کوبید، منچسترسیتی در خانه وستهم را شکست داد و تاتنهام با گل به خودی مدافع ویگان از شکست گریخت.

لیورپول۶- نیوکاسل صفر

لیورپول با زدن شش گل به نیوکاسل در مسابقه به یاد ماندنی، محرومیت سنگین لوئیز سوارز را به فراموشی سپرد.

"دنیل اگر" خیلی زود و در دقیقه ۳ با ضربه سر دروازه تیم میزبان را باز کرد پس از این گل زود هنگام نیوکاسل سعی کرد بازی را در اختیار بگیرد ولی لیورپول خیلی زود گل دوم را هم زند.

کوئتینو پایه گذار گل دوم لیورپول بود؛ او با پاس در عمق زیبا به دنیل استورج او را در موقعیت گلزنی قرار داد ولی استورج ضربه نهایی را نزد و توپ را به جردن هندرسون پاس داد و این بازیکن هم با یک بغل پا دروازه نیوکاسل را باز کرد.

نیوکاسل در نیمه اول نتوانست خطر چندانی روی دروازه تیم مهمان یعنی لیورپول ایجاد کند. در نیمه دوم بازی آلن پاردیو تغییراتی در تیم خود بوجود آورد تا شاید بتواند نتیجه را تغییر دهد.

سیاه و سفید پوشان نیوکاسل در نیمه دوم هم نتوانستند حرکات کوئتینو را کنترل کنند، فرار بی نظیر این بازیکن ۲۰ ساله در دقیقه ۵۴ و پاس عالی‌اش به استورج سومین گل سوم لیورپول را به همراه داشت.

گل چهارم لیورپول در دقیقه ۶۰ کافی بود تا هواداران نیوکاسل ورزشگاه را ترک کنند، فرار عالی هندرسون از تله آفساید و پاس عرضی او به استورج در مقابل دروازه خالی دروازه نیوکاسل رسید و او دومین گل خود در این بازی به ثمر رساند.

متیو دبوشی در دقیقه ۷۵ بعد از گرفتن کارت زرد دوم به خاطر خطا روی ستاره بازی یعنی کوئتینو از زمین اخراج شد تا کار نیوکاسل در ۱۵ دقیقه باقی مانده مسابقه سخت تر شود.

برای هوادارانی که در ورزشگاه نیوکاسل باقی مانده بودند، شرایط زمانی سخت تر شد که بورینی بازیکن ایتالیایی لیورپول یک دقیقه بعد از حضورش در زمین به جای استیون جرالد، گل پنجم این تیم را به ثمر رساند.

لیورپول در هفته گذشته به خاطر حرکت لوئیز سوارز زیر ذره‌بین بود، حتی دیوید کامرون نخست وزیر بریتانیا هم نسبت به گاز گرفتن بازوی مدافع چلسی توسط او، واکنش نشان داد و او را "مثال رقت انگیزی" برای کودکان دانست.

لیورپول با زدن شش گل در بازی مقابل نیوکاسل به نظر می‌آید بتواند که جای خالی سوارز را که در این فصل ۳۰ گل برای این تیم به ثمر رسانده را پر کند.

جوردن هندرسون ضربه کاشته خطا را به شوتی زیبا تبدیل به گل ششم لیورپول کرد تا در نهایت این بازی شش بر صفر به نفع این تیم به پایان برسد.

لیورپول با این پیروزی ۵۴ امتیازی شد و در رتبه هفتم جدول باقی ماند، این تیم در مسابقه‌ای حساس هفته آینده با اورتون روبرو خواهد شد.

نیوکاسل با شکست سنگین مقابل لیورپول در خطر سقوط به دسته قهرمانی فوتبال انگلستان قرار گرفت. این تیم برای ماندن در لیگ برتر، باید با تیم‌های وست بروم، کوئینز پارک رنجرز و آرسنال بازی کنند.

منچستر سیتی ۲-وستهم ۱

منچسترسیتی در اولین بازی پس از مسجل شدن قهرمانی تیم رقیب یعنی منچستریونایتد توانست دو بریک وستهم را شکست دهد.

در دقیقه ۲۸ سرجیو آگوئرو روی پاس عرضی سمیر نصری در محوطه شش قدم با یک بغل پا توپ را از میان پاهای دروازه‌بان وستهم به تور دروازه چسباند.

منچسترسیتی می توانست در نیمه اول تعداد گل‌های زده خود را بیشتر کند اما کارلوس توز و نصری نتوانستند موقعیت‌های به دست آمده را به گل تبدیل کنند.

شوت قوس دار یحیی توره در دقیقه ۸۳ با شوتی زیبا از پشت محوطه جریمه نتیجه را دو بر صفر کرد. اما در وقت های تلف شده بازی شوت سنگین اندی کرول با اشتباه جو هارت نتیجه مسابقه را دو بر یک کرد.

منچستر سیتی با شکست سه بر یک مقابل تاتنهام در هفته گذشته، به نوعی جاده قهرمانی منچستریونیاتد را هموار کرد.

این تیم که قهرمانی در لیگ برتر را از دست داده، فرصت این را دارد که با پیروزی مقابل ویگان در فینال جام حذفی انگلستان، جام قهرمانی این رقابت‌ها را بالای سر ببرد.

تیم میزبان یعنی منچستر سیتی در این بازی عملکرد خوبی داشت ولی مثل بسیاری از بازی‌های این فصل بازیکنان این تیم در زدن ضربه نهایی دقت لازم را نداشتند.

منچسترسیتی با پیروزی مقابل وستهم ۷۱ امتیازی شد و جایگاهش را در رده دوم مستحکم تر کرد.

ویگان ۲- تاتنهام ۲

ویگان و تاتنهام در دو سر جدول لیگ برتر برای دو هدف متفاوت می جنگند؛ ویگان برای بقا در لیگ برتر و تاتنهام برای قرار گرفتن در چهار تیم برتر و کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا.

تاتنهام تا دقیقه پایانی بازی دو بر یک از ویگان عقب بود ولی گل به خودی امانوئل بویسه باعث شد دو تیم ۲-۲ مساوی شوند.

پیروزی ویگان مقابل تاتنهام می‌توانست این تیم را از انتهای جدول نجات دهد، ولی این تساوی هم امیدهای ویگان را برای بقا در لیگ برتر انگلستان زنده نگه داشت.

تاتنهام در دقیقه ۹ روی اشتباه عجیب مدافع و دروازه‌بان ویگان گل اول را به ثمر رساند؛ شوت یول روبلر دروازه‌بان ویگان، در حالی که سعی داشت پاس رو به عقب مدافع این تیم را دفع کند با برخورد به پای گرت بیل تبدیل به گل اول تاتنهام شد.

کمتر از دو دقیقه بعد از گل تاتنهام، ویگان گل مساوی را روی یک ضربه کرنر به ثمر رساند، امانوئل بویسه با ضربه سری دقیق در بین بازیکنان تاتنهام نتیجه را ۱-۱ کرد.

در نیمه اول بازیکان ویگان با جنگندگی زیاد مانع از بوجود آمدن فرصت برای بازیکنان تاتنهام شدند، تاتنهام اما موقعیت‌های خوبی توسط دفو و تام هالستون به دست آورد ولی نتوانست آنها را به گل تبدیل کند.

ویگان در نیمه دوم عملکرد متفاوتی داشت و با حمله نیمه دوم را آغاز کرد. این تیم روی یکی از همین موقعیت‌ها توانست به گل برسد.

حرکت عمقی مک مانامان بازیکن جوان ویگان و در ادامه شوت زیبای او زیر طاق دروازه تاتنهام را به لرزه در آورد تا ویگان دو بر یک از تاتنهام پیش بیفتد.

پس از این گل، ویگان با گرفتن فضا از گرت بیل و همچنین بازی بسته در ضد حمله می توانست تعداد گل‌های خود را افزایش دهد ولی بازیکنان این تیم در زدن ضربه آخر بی دقت بودند.

تاتنهام سر انجام در دقیقه ۹۰ بازی با گل به خودی زننده گل اول یعنی بویسه بازی را ۲-۲ مساوی کرد تا در پایان ۹۰ دقیقه هر دو تیم یک امتیاز از این بازی کسب کنند.

مساوی برای دو طرف نتیجه بدی نبود،در پایان ویگان با دو امتیاز اختلاف نسبت به آستون ویلا همچنان در میان سه تیم انتهای جدول قرار دارد و تاتنهام هم شانس گرفتن جایگاه چلسی را از دست داد و در رده پنجم باقی ماند.