لیگ برتر انگلستان؛ تساوی قهرمان و آرسنال

رابین وان پرسی
Image caption اولین حضور وان پرسی در ورزشگاه امارات با لباس منچستر یونایتد

هفته سی‌ و پنجم لیگ برتر انگلستان امروز، یکشنبه ۲۸ آوریل (۸ اردیبهشت) با سه بازی پیگیری شد.

اولین بازی امروز بین کوئینز پارک رنجرز و ردینگ، دو تیم انتهای جدول انجام شد. نتیجه مساوی بدون گل این بازی بعد از ۹۴ دقیقه رقابت، سقوط هر دو تیم را به دسته دو قطعی کرد.

با نتیجه به دست آمده از بازی امروز امتیاز این دو تیم به ۲۵ رسید. ردینگ به دلیل تفاضل گل منفی‌تر، به رتبه ۲۰ در انتهای جدول و بعد از کوئینز پارک سقوط کرد.

حتی اگر این دو تیم برنده تمام سه بازی باقی مانده خود باشند، در نهایت خواهند توانست ۳۴ امتیاز کسب کنند و به موقعیت امروز استون ویلا برسند.

هری ردنپ، مربی کوئینز پارک رنجرز، از بازیکنان تیم خواست که همراه تیم بمانند و سعی کنند به لیگ برتر برگردند. او بازگشت به این لیگ را "چالشی بزرگ" خواند و گفت که برای این کار بازیکنانش نیاز به آمادگی جسمانی بسیار بالایی نیاز دارند.

در غرب لندن، چلسی در استمفورد بریج، میزبان سوانزی بود. این بازی با نتیجه ۲-۰ به پایان رسید و چلسی را به رده سوم جدول بازگرداند.

گل‌ اول این بازی را اسکار، هافبک برزیلی چلسی، در دقیقه ۴۳ وارد دروازه سوانزی کرد.

دقایقی مانده به پایان نیمه اول، لئون بریتون با خطا روی دمبا با، موقعیت پنالتی را در اختیار چلسی قرار داد و لمپارد با استفاده از آن گل دوم را برای چلسی به ثمر رساند.

اما در آخرین بازی امروز آرسنال در ورزشگاه امارات با ایجاد تونل افتخار، از منچستر یونایتد استقبال کرد.هفته گذشته قهرمانی یونایتد در این فصل مسجل شد.

توپچی‌های لندن که جایگاه سومی را با برد چلسی از دست داده بودند، در دقیقه ۲ بازی موفق شدند دروازه حریف را باز کنند. تئو والکات ۲۴ ساله زننده اولین گل این بازی بود.

آرسنال با حفظ این نتیجه می‌توانست به رده سوم جدول بازگردد، اما خطای باکاری سانیا روی رابین وان پرسی در دقیقه ۴۲ بازی موقعیت پنالتی را در اختیار شیاطین سرخ قرار داد. وان پرسی که بعد از جدا شدن از آرسنال و پیوستن به منچستر یونایتد، امروز برای اولین بار در ورزشکاه امارات حاضر می‌شد، پشت توپ قرار گرفت و نتیجه بازی را ۱-۱ مساوی کرد و تیم سابقش را به رده چهارم جدول بازگرداند.

در ادامه بازی‌های این هفته، فردا، دوشنبه ۲۹ آوریل، استون ویلا در ورزشگاه ویلا پارک میزبان ساندرلند خواهد بود.