صعود استقلال به ‌عنوان تیم اول گروه مرگ با پیروزی مقابل العین

Image caption استقلال با سیزده امتیاز به عنوان تیم اول گروه مرگ به مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا صعود کرد

استقلال تهران در آخرین بازی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، یک بر صفر مقابل العین امارات به پیروزی رسید و با سیزده امتیاز صدرنسین گروه چهارم این رقابت‌ها شد.

العین در نیمه اول مسابقه، بازی را در اختیار داشت و اگر واکنش‌های به موقع مهدی رحمتی نبود این تیم دوبار دروازه‌اش باز شده بود.

استقلال در پایان نیمه اول با فرار آرش برهانی به داخل محوطه جریمه العین صاحب موقعیت خوبی شد ولی حرکت او پس از جا گذاشتن دو بازیکن العین توپ را از دست داد.

در نیمه دوم، العین حملات بیشتری روی دروازه استقلال انجام داد ولی عملکرد خوب مهدی رحمتی مانع از گلزنی بازیکنان این تیم شد.

در دقایق پایانی بازی حرکت سیاوش اکبرپور در داخل محوطه جریمه با خطای محمد احمد مدافع العین همراه شد و داور آن را پنالتی تشخیص داد.

جواد نکونام در دقیقه ۸۰ پنالتی استقلال را به گل تبدیل کرد تا این تیم یک بر صفر از العین پیش بیفتد.

تلاش العین برای مساوی کردن بازی باز هم با واکنش‌های مهدی رحمتی که بهترین بازیکن این مسابقه بود بی نتیجه ماند ودر نهایت استقلال یک بر صفر در این بازی به پیروزی رسید.

استقلال با برد مقابل العین ۱۳ امتیازی شد و به عنوان تیم اول گروه چهارم لیگ قهرمانان آسیا به مرحله بعد صعود کرد.

در دیگر مسابقه این گروه هم الهلال دو بر صفر الریان را شکست داد و به عنوان تیم دوم به مرحله حذفی این رقابت‌ها راه یافت.

در دیگر بازی لیگ قهرمانان آسیا، سپاهان در مسابقه ای که نتیجه آن تاثیری در سرنوشت این تیم نداشت، سه بر یک الغرافه قطر را در دوحه شکست داد.

سپاهان با سه گل امین جهان عالیان، محمد غلامی و محمد رضا خلعتبری در مقابل تک گل مجدی صدیق توانست نماینده قطر را مغلوب کند، این پیروزی نتوانست به حذف نشدن سپاهان از لیگ قهرمانان آسیا کمک کند.

سپاهان اصفهان و تراکتور سازی هفته گذشته از دور این مسابقات حذف شدند و استقلال تهران تنها نماینده باقی مانده ایران در لیگ قهرمانان آسیا است.