نجات دورتموند از توفان رئال

Image caption بوروسیا دورتموند پس از شانزده سال به فینال لیگ قهرمانان اروپا راه یافت

بوروسیا دورتموند در سانتیگو برنابئو با خوش شانسی از توفان ده دقیقه‌ای پایان بازی نجات یافت و با وجود دریافت دو گل به فینال این فصل لیگ قهرمانان اروپا راه پیدا کرد.

مسابقه برگشت بوروسیا دورتموند و رئال مادرید، تحت تاثیر بازی رفت بود. هفته گذشته دورتموند در ورزشگاه وست فالن چهار بر یک رئال مادرید را شکست داد.

رئال مادرید در ورزشگاه خانگی باید سه گل وارد دروازه دورتموند و دروازه‌اش را هم بسته نگه می داشت تا بتواند به فینال صعود کند.

سپید پوشان مادرید، در همان ۲۰ دقیقه اول، موقعیت‌های عالی گلزنی را به راحتی از دست دادند.

بازیکنان ژوه مورینیو برای جبران نتیجه بازی رفت به شدت احتیاج به گل زود هنگام داشتند که عملکرد عالی خط حمله رئال در دقایق آغاز مسابقه، ارزش به ثمر رساندن یک گل را داشت.

بازیکنان رئال در زدن ضربه آخر بی دقت بودند، گونزالو هیگوائین در شرایطی تک به تک با دروازه‌بان دورتموند توپ را مستقیم به بدن او کوبید.

چند دقیقه بعد مسعود اوزیل هم یکی دیگر از فرصت‌های طلایی رئال را در شرایطی که میتوانست در محوطه شش قدم دورتموند بدون مزاحمت مدافعان توپ را وارد دروازه این تیم کند، توپ را به بیرون زد.

پس از بیست دقیقه فشار همه جانبه رئال مادرید، این تیم نتوانست فشار و سرعت بالای بازی خود را حفظ کند. دورتموند پس از فشار اولیه رئال بازی را در دست گرفت.

دورتموند در این بازی موقعیت‌های خوبی برای گلزنی داشت، یکی از مهمترین این فرصت‌ها شوت لواندوفسکی بود که به تیر دروازه رئال برخورد کرد.

در پایان بازی زمانی که رئال مادرید که تنها به یک گل نیاز داشت، توپ را از چپ و راست روی دروازه تیم میهمان می‌فرستاد، کریستاینو رونالدو با فلیپه سانتانا در محوطه جریمه درگیر شد که بازیکنان رئال اعتقاد به پنالتی داشتند.

بازیکنان یورگن کلوپ باید در شروع نیمه دوم کار رئال را تمام می کردند ولی رئال خوش شانس بود که شوت لواندوفسکی با تیر افقی دروازه برخورد کرد و به بیرون رفت.

واکنش عالی دیگو لوپز در مقابل ضربه گوندوغان بار دیگر رئال را در این بازی نجات داد. حرکت زیبای مارکو ریوس و پاس در عرض به گوندغان او در موقعیت ایده‌ال گلزنی قرار داد، ولی او نتوانست به خوبی از این فرصت استفاده کند.

با نزدیک شدن به پایان مسابقه، رئال تلاش بیشتری برای زدن گل می کرد و همین باعث می‌شد در پشت سر مدافعان مادرید فضای خالی بوجود بیاید، اما این بازی ریسکی در هشت دقیقه پایانی نتیجه داد.

در دقیقه ۸۲ ارسال کوتاه مسعود اوزیل کنار محوطه جریمه را کریم بنزما به طاق دروازه دورتموند چسباند تا امید‌های هزاران هوادار رئال برای جبران دو گل دیگر زنده شود.

باز هم بنزما که در نیمه دوم و به جای هیگوائین به زمین آمده بود در گل دوم رئال نقش داشت. پاس او به سرجیو راموس در داخل محوطه شش قدم و در ادامه شوت بی نقص او گل دوم رئال را به همراه داشت.

گل دوم رئال خیلی دیر به ثمر رسید و تلاش‌های بازیکنان این تیم برای زدن گل سوم با مقاومت بازیکنان بوروسیا دورتموند بی نتیجه ماند تا در نهایت رئال با وجود پیروزی دو بر صفر در رسیدن به فینال لیگ قهرمانان اروپا ناکام بمانند.

بوروسیا دورتموند در مجموع دو بازی رفت و برگشت توانست چهار بر سه رئال مادرید را شکست دهد تا پس از شانزده سال به فینال لیگ قهرمانان اروپا راه پیدا کند.

در پایان مسابقه‌ای دراماتیک بازیکنان رئال مادرید افسوس فرصت‌هایی را می خوردند که در طول بازی به راحتی از دست دادند.

بوروسیا دورتموند که تا پیش از این بازی تیم بدون شکست این رقابت‌ها بود برای اولین بار در این فصل شکست خورد باید با برنده بازی فردا شب بارسلونا و بایرن مونیخ در ورزشگاه ومبلی لندن در مسابقه فینال این فصل لیگ قهرمانان اروپا روبرو شود.