آنچه گذشت
لحظه به لحظه با مسابقه بارسلونا و بایرن مونیخ

به روز شده:  19:40 گرينويچ - چهارشنبه 01 مه 2013 - 11 اردیبهشت 1392
برای آگاه شدن از تازه ترین تحولات، این صفحه را ریفرش کنید یا جاوا اسکریپت را فعال کنید
 1. با سلام امشب هم با مسابقه برگشت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا بین تیم‌های بارسلونا و بایرن مونیخ با شما خواهیم بود.

   

 2. بارسلونا هفته گذشته چهار بر صفر مقابل بایرن مونیخ شکست خورد، نتیجه‌ای که کمتر کسی پیش بینی‌اش را می‌کرد. امشب و در نیوکمپ کاتالان‌ها برای صعود به فینال نیاز به معجزه دارند. بارسلونا باید در این بازی پنج گل وارد دروازه بایرن مونیخ کند تا بتواند به فینال صعود کند.

 3. بایرن مونیخ که این فصل عملکرد فوق العاده‌ای هم در بوندس لیگا و هم در لیگ قهرمانان داشته، در این فصل تنها 25 گل دریافت کرده است، بارسلونا برای نفوذ به خط دفاعی مستحکم بایرن شب سختی را در پیش خواهند داشت.

 4. ترکیب بارسلونا: والدز، آلوز، پیکه، بارترا، آدریانو، سانگ، چابی، اینیستا، پدرو، فابرگاس، ویا.

 5. ترکیب بایرن مونیخ: نویر، لام، ون‌بویتن، بواتنگ، آلابا، شواین‌اشتایگر، مارتینز، روبن، مولر، ریبری، مانجوکیچ.

 6. حضور لیونل مسی روی نیمکت اتفاق نادری است، بارسلونا نسبت به بازی قبل چهار تغییر در ترکیب خود داده. آدریانو، سس فابرگاس، الکس سونگ و دایوید ویا به جای جوردی آلبا، الکسیس سانچز و سرجیو بوسکت در ترکیب اصلی بارسلونا قرار گرفته است.

 7. اگر بارسلونا می خواهد که نتیجه بازی را تغییر دهد، دایوید ویا باید قدرت شوت‌زنی خود را به نمایش بگذارد او در این فصل لیگ قهرمانان تنها یک گل به ثمر رسانده است.

 8. اینکه بایرن مونیخ با چه تاکتیکی بازی را آغاز خواهد کرد، قابل توجه خواهد بود. به نظر می آیند آن‌ها با کنترل بازی، فشار بارسلونا را مدیریت کنند ولی اگر آنها حمله کنند و یک گل به ثمر برسانند آن وقت بارسلونا باید شش گل بزند.

 9. پیش از بازی، هواداران بارسلونا با کاغذ‌های آبی و اناری یک کلمه را در ورزشگاه حک می‌کنند:"افتخار."

 10. بارسلونا تنها یک بار توانسته در هفت مسابقه قبلی خود در مقابل بایرن مونیخ پیروز شود ولی این همان یک بار این تیم توانسته چهار بر صفر بایرن را شکست دهد.

 11. بازی برگشت مرحله نیمه نهایی بین بارسلونا و بایرن مونیخ از همین لحظه آغاز شد.

 12. ضد حمله خطرناک بایرن مونیخ روی فرار آرین روبن، او با فرار از پشت مدافعان بارسلونا در شرایط تک به تک با والدز قرار گرفت ولی پیکه توانست در لحظه آخر مانع از شوتزنی او شود.

 13. بایرن مونیخ تا این دقیقه هر زمان که توانسته از حملات بارسلونا نهایت استفاده را کرده . این تیم با استفاده از ضد حملخ در همین چند دقیقه دو سه موقعیت خوب گلزنی را داشته است.

 14. هفده دقیقه از بازی گذشته ولی هنوز بارسلونا نتوانسته موقعیت جدی روی دروازه بایرن مونیخ بوجود بیاورد. مدافعان و هافبک‌های بایرن اجازه نفوذ را به بازیکنان بارسلونا نداده‌اند.

 15. فاصله کم مدافعان و هافبک‌‌های بایرن مونیخ اجازه باریسازی و نفوذ به بارسلونا را نمی‌دهد.

 16. شوت زیبای پدرو از بیرون محوطه جریمه که نویر با نوک انگشتانش توپ را به کرنر می‌فرستد.

 17. فرصت خطرناک برای بارسلونا، سانتر دنی آلور از گوشه محوطه جریمه را فابرگاس سعی می کنند در داخل محوطه شش قدم کنترل کند ولی در صحنه مشکوک فلیپ لام باعث سرنگونی او می‌شود و در برگشت ژاوی نمی تواند توپ را به درون چهارچوب بزند.

 18. بار دیگر بارسلونا که به نظر می‌آید در این دقایق راه دروازه بایرن مونیخ را پیدا کرده، فابرگاس روی پاس عرضی زاوی دروازه بایرن را تهدید می‌کند ولی نویر به راحتی توپ را در اختیار می‌گیرد.

 19. آرین روبن اولین بازیکنی است که در این بازی کارت زرد می‌گیرد. او به خاطر خطا بر روی آلکس سانگ اولین باریکنی است که کارت زرد دریافت می‌کند.

 20. خطای دنی آلوز روی شواین اشتایتگر در آخرین دقایق نیمه اول، باعث می‌شود داور دومین کارت زرد بازی را به نشان دهد.

 21. نیمه اول بازی بارسلونا و رئال مادرید بدون گل به پایان می‌رسد. هواداران بارسلونا انتظار بیشتری از تیم خود داشتند.

 22. درست مثل شب گذشته، بایرن مونیخ مثل بوروسیا دورتموند با اعتماد به نفس بالا بازی می‌کند. این تیم در نیمه اول با تسلط بر بازی مانع از ایجاد موقعیت جدی روی دروازه خود شد. حتی با آمدن مسی در نیمه دوم به نظر نمی‌آید بارسلونا بتواند بایرن را شکست دهد.

 23. اینیستا درمیان مدافعان بایرن مونیخ مانند بازی رفت نتوانست موقعیتی ایجاد کند.

 24. نیمه دوم مسابقه بارسلونا و بایرن مونیخ آغاز شد، بارسا برای رسیدن به فینال باید در نیمه دوم پنج گل بزند.

 25. خبر فوری

  گل برای بایرن مونیخ

  آرین روبن با حرکت از گوشه محوطه جریمه با شوتی قوس دار پای چپ گوشه دروازه بارسلونا را هدف می‌گیرد و توپ دور از دستان ویکتور والدز وارد دروازه می‌شود.

 26. حالا بارسلونا برای رسیدن به فینال واقعا احتیاج به عملیات غیر ممکن دارد و باید شش گل به ثمر برساند.

 27. در نیمه اول روبن در دو-سه موقعیتی که داشت سعی کرد با پای چپ مشابه گلی که زد به توپ ضربه بزند ولی توپ روی پای راست‌اش بود، پای غیر تخصصی که دقت و قدرت پای چپ‌اش را ندارد.

 28. در این دقایق تنها صدای هواداران بایرن مونیخ در ورزشگاه نیوکمپ شنیده می‌شود، تماشاگران بارسلونا تنها سر جای خود نشسته اند و با ناامیدی شاهد بازی بد تیم خود هستند.

 29. تعویض برای بارسلونا آلکسی سانچز به جای ژاوی وارد زمین می‌شود. هنوز خبری از آمدن لیونل مسی نیست.

 30. کمتر تیمی در نیوکمپ این گونه راحت و مقتدر بازی کرده است، بارسلونا در این بازی تا به این لحظه هیچ گاه نتوانست از خط دفاعی مستحکم بایرن مونیخ عبور کند

 31. خبر فوری

  گل برای بایرن مونیخ

  پیکه ارسال عرضی فلیپ لام را از کناره زمین بارسلونا به اشتباه وارد دروازه خودی می‌کند. نتیجه بازی دو بر صفر به نفع بایرن مونیخ

 32. خبر فوری

  گل سوم برای بایرن مونیخ

  توماس مولر با ضربه سر روی ارسال از جناح راست دروازه بارسلونا را برای بار سوم باز می‌کند.

 33. در این لحظات تنها صدای هواداران بایرن به گوش می‌رسد، نیوکمپ غرق در سکوت شاهد شکست بارسلونا است.

 34. باخت هفت بر صفر بارسلونا در مجموع دو بازی نتیجه‌ای است که شاید برای سال‌ها در ذهن هواداران بارسلونا باقی بماند.

 35. بسیاری معتقدند که پیروزی هفت بر صفر بایرن مونیخ در دو بازی رفت و برگشت به معنای پایان دوران بارسلونا است، تیمی که زمانی شکست ناپذیر بود.

 36. بایرن مونیخ در این لحظات با کنترل کامل بازی در انتظار سوت پایان و شادمانی است.

 37. پایان بازی،بایرن مونیخ با نتیجه سه بر صفر بارسلونا را شکست می‌دهد.

 38. فینال امسال لیگ قهرمانان اروپا برای اولین بار در تاریخ تمام آلمانی خواهد بود؛ بایرن مونیخ و بوروسیا دورتموند

 39. شاید سوالی که در این لحظات پیش بیاید این است که نقطه ضعف بایرن مونیخ چیست؟

  آنها گل نمی خورند و در عوض زیاد گل می‌زنند. بایرن در ضد حمله سرعت زیادی دارند. بازیکنان این تیم قوی هستند. دروازه‌بان این تیم عالی است. این تیم یکی از بهترین بازیکنان جوان اروپا (ماریو گوتزه) را به خدمت گرفتند. این تیم برای فصل آینده یکی از موفق ترین مربیان جهان را به خدمت گرفته است.

 40. بازیکنان بایرن مونیخ، با تی‌شرت‌های سفید که کلمه فینال روی آن حک شده همراه با هوادارانی کمی که ورزشگاه حضور دارند مشغول شادی هستند.

 41. موضوعی که شاید فردا صبح روزنامه‌های اسپانیایی جوابی برای آن داشته باشند، علت غیبت مسی است. هفته گذشته مسی در آخرین بازی بارسلونا در لالیگا مقابل آتلتیکو بیلبائو در زمین حضور داشت و گل هم زد.

 42. برخی از کاربران توئیتر این توئیت را باز نشر می‌کنند:" آلمان 11- اسپانیا 3"

 43. بارسلونا و رئال مادرید در مجموع دو بازی رفت وبرگشت، یازده گل از بایرن مونیخ و رئال مادرید دریافت کرده‌اند.

 44. جرالد پیکه-بارسلونا:"این یکی از بدترین شب های ما بود. مسئله اصلی این است که حسی که ما الان داریم اصلا خوش آیند نیست. در نیمه اول ما خیلی سعی کردیم ولی وقتی گل اول را در نیمه دوم خوردیم، با ناامیدی به بازی ادامه دادیم. ما باید به بایرن بارسلونا که در این بازی عالی بودند تبریک بگوییم."

 45. یوپ هاینکس- سرمربی بایرن مونیخ:" ما در این مسابقه بی نظیر بودیم اما با این تفاوت که بارسلونا بدون مسی بود. من فلسفه بازی بارسلونا را می دانم و تیم من هم با درک درست از آن تاکتیک خود را در زمین پیاده کرد. این کار بیش از آنکه به چشم بیاید سخت است.

 46. گزارش لحطه به لحظه ما همین جا به پایان می‌رسد.از همه شما که با ما فوتبال‌های امشب را دنبال کرده‌اید متشکریم. شب خوش.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.