امیدواری بنیتز به شکوفایی چلسی در انتهای فصل

Image caption رافائل بنیتز مربی ماه آوریل فوتبال انکلستان شد

رافائل بنیتز سرمربی موقت چلسی پس از راهیابی تیمش به فینال، از بازیکنانش خواست که این فصل را در بالاترین سطح به اتمام برسانند.

چلسی که در حاضر در رده سوم جدول قرار دارد و شانس کسب سهمیه لیگ قهرمانان در فصل را دارد اما تنها شانس آبی پوشان لندنی برای گرفتن جام در این فصل لیگ اروپا است.

رافائل بنیتز گفته است:" این مهم است که همین شخصیت تیمی را در بازی‌های آینده از خود نشان دهیم و این فضای بوجود آمده را حفظ کنیم. ما بازی‌های سختی پیش رو داریم ولی ما می توانیم در آنها پیروز شویم."

چلسی از یکشنبه بازی‌هایش را در لیگ برتر انگلستان دنبال می‌کند. این تیم روز یکشنبه شهر منچستر میهمان قهرمان لیگ خواهد بود.

آبی های لندن بعد از این بازی و در روز چهارشنبه میزبان دیگر رقیب کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا یعنی تاتنهام هستند، مسابقه‌ای که برای هر سه تیم آرسنال، چلسی و تاتنهام در به دست آوردن رتبه‌های سوم و چهارم تعیین کننده خواهد بود.

مربی موقت چلسی درباره های پیش روی این گفته است:"از اینجا به بعد ما می دانیک که هر مسابقه چقدر اهمیت دارد، واکنشی که چلسی در نیمه دو مقابل نشان داد که چه شخصیت تیمی دارد. من فکر می‌کنم این تیم تا انتهای فصل همین گونه خواهد بود."

"کسب سه امتیاز از مسابقه‌های باقی مانده کار بسیار بزرگی است چرا که فاصله تیم‌ها کم است. ما باید کار خود انجام دهیم و امیدوار باشیم سایر تیم در این راه اشتباه کنند."

بنیتز که به همراه والنسیا و لیورپول توانسته در جام‌های اروپایی قهرمانی کسب کند گفته فینالیت لیگ اروپا فرصت خوبی برای جبران شکست در نیمه نهایی لیگ اتحادیه فوتبال و جام حذفی انگلستان را در اختیار دارد.

او گفت: "من در فینال های و بازی‌های مختلفی حضور داشتم و یک فینال با تیم دیگر به معنای این است که تو بازیکنان خوب و همکارانی خوبی در اختیار داری."

او در مورد فینال لیگ اروپا مقابل بنفیکا که پانزده مه در آمستردام برگزار می‌شود گفته است:"بازی سختی خواهد بود چرا که بنفیکا بسیار بسیار تیم خطرناکی است و بازی در مقابل آنها سخت."

چلسی و بنفیکا با پیروزی مقابل بازل و فنرباغچه در بازی برگشت لیگ اروپا به فینال این فصل لیگ اروپا راه پیدا کردند.

چلسی با گل‌های تورس، موزس و لویز در برابر تک گل صلاح برای بازل در نیمه اول سه بر یک این تیم را شکست داد.

در دیگر بازی دیشب بنفیکا در خانه خود سه بر یک فنرباغچه را مغلوب کرد و با پیروزی سه بر دو در مجموع دو بازی حریف چلسی در بازی پایان لیگ اروپا شد.