پیروزی سخت آرسنال و تاتنهام، برد حیاتی ویگان برای بقا

Image caption تئو ولکات بیستیمن گل خود را در این فصل برای آرسنال به ثمر رساند

دو هفته مانده به پایان لیگ برتر انگلستان، رقابت چلسی، آرسنال و تاتنهام برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا حساس تر می‌شود و در انتهای جدول پس سقوط ردینگ و کوئینز پارک رنجرز به دسته پایین تر، سایر تیم‌‌ها تلاش می‌کنند، آخرین تیم سقوط نباشند.

پیروزی سخت دو رقیب شمال لندنی

گرت بیل باز هم در یک لحظه با به ثمر رساندن گلی حساس، باعث ماندن تاتنهام در رقابت برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا شد.

از سوی دیگر با این باخت، وضعیت ماندن یا نماندن ساوتهمتون در لیگ برتر پیچیده تر شد.

چهار دقیقه مانده به پایان بازی بازیکن سال اتحادیه بازیکنان فوتبال انگلستان با شوتی از فاصله ۲۰ متری توپ را در گوشه دروازه ساوتهمتون جا داد.

این نتیجه برای ساوتهمتون ناعادلانه بود چرا که این تیم در طول بازی فرصت‌های بی شماری را برای گلزنی در خانه تاتنهام داشت ولی نتوانست دروازه این تیم را باز کند.

این پیروزی به معنای این است که تاتنهام با یک بازی کمتر و با شصت و پنج امتیاز و پس از برد آرسنال مقابل کوئینز پارک رنجرز همچنان در رده پنجم جدول قرار دارد.

تاتنهام در بازی حساس و حیاتی مقابل روز سه‌شنبه مقابل چلسی قرار خواهد گرفت و پس از آن در خارج از خانه با استوک روبرو خواهد شد.

نتیجه بازی چلسی و تاتنهام به نوعی تکلیف تیم‌های صعود کننده به فصل آینده لیگ قهرمانان اروپا را مشخص خواهد کرد.

در دیگر بازی امروز آرسنال که تلاش می کند برای شانزدهمین سال پیاپی به لیگ قهرمانان اروپا راه یابد مقابل کوئینز پارک رنجرز سقوط کرده به دسته پایین تر قرار گرفت.

تئو ولکات با زدن سریعترین گل این فصل لیگ برتر انگلستان در ثانیه ۲۰ بازی باعث پیروزی آرسنال شد.

آرسنال که در همان دقایق پس از گل بازی را کاملا در اختیار داشت می توانست توسط ولکات گل دوم را هم به ثمر برساند ولی رابرت گرین و تیر دروازه مانع از باز شدن دروازه شدند.

در ادامه بازی کوئینز پارک رنجرز کم کم بر بازی مسلط شد ودر نیمه دوم فرصت‌های خوبی هم برای جبران گل خورده داشت ولی نتوانست آنها را تبدیل به گل کند.

آرسنال با توجه به پیروزی تاتنهام مقابل ساوتهمتون، باید کوئینز پارک رنجرز را شکست می‌داد چرا که در غیر این صورت با یک اختلاف امتیاز پشت چلسی و تاتنهام قرار می‌گرفت.

توپچی‌های لندن تا ۱۰ روز دیگر بازی نخواهند داشت و تا آن موقع و با توجه به بازی‌های باقیمانده چلسی و تاتنهام تا حدود زیادی تکلیف تیم‌های صعود کننده به لیگ قهرمانان اروپا مشخص خواهد شد.

تلاش برای بقا

ویگان که در خطر صعود به دسته قهرمانی قرار دارد امروز در خارج خانه مقابل وست بروم قرار گرفت و توانست با گل کالوم مک مانامان در دقایق پایانی پیروزی ارزشمندی مقابل وست بروم کسب کند.

ویگان با پیروزی سه بر دو مقابل این تیم امیدهای خود را برای بقا در لیگ برتر زنده نگه داشت.

روبرتو مارتینز پیش از این بازی می دانست که تنها سه امتیاز می تواند این تیم را از خطر سقوط نجات دهد، گل حساس در ده دقیقه پایانی توسط مک مانامان این تیم را تا حدی از خطر سقوط نجات داد.

در دیگر بازی مهم تیم‌های پایین جدول، آستون ویلا توانست دو بر یک نوریچ را شکست دهد و با این سه امتیاز تا حد زیادی از منطقه خطر دور شد ولی نوریچ با این باخت و همچین پیروزی ویگان بیش از هر زمان دیگر در خطر سقوط قرار گرفت.