استقلال در یک قدمی قهرمانی

لیگ برتر فوتبال ایران به روزهای پایانی خود نزدیک می شود. یک هفته مانده به پایان لیگ برتر استقلال به عنوان مدعی اصلی قهرمانی در اهواز با فولاد بازی می کند که در صورت پیروزی قهرمان لیگ برتر خواهد شد. اما فولاد نیز انگیزه های خاص خود را دارد. پیروزی فولاد می تواند امیدهای این تیم را برای کسب سهمیه آسیایی زنده نگه دارد.

فولاد نیم نگاهی نیز به فینال جام حذفی دارد که در صورت پیروزی سپاهان، این تیم جوان و با کیفیت می‌تواند به عنوان تیم چهارم لیگ صاحب سهمیه آسیایی شود.

در انتهای جدول نیز رقابت آلومینیوم و ذوب آهن دیدنی است. آلومینیوم به تدریج با پرویزمظلومی به نتایج خوبی دست یافته و دو پیروزی پیاپی امیدهای این تیم را برای بقا دو چندان کرده است.

این تیم در بندر عباس به مصاف تراکتور بدون مربی می‌رود و ذوب آهن نیز در اصفهان با نفت آبادان از پیش سقوط کرده دیدار می‌کند. در صورت پیروزی هر دو تیم هفته پایانی لیگ با حساسیت های ویژه ای روبرو خواهد بود.

استقلال- فولاد

استقلال یکشنبه در اهواز با فولاد دیدار میکند. آبی پوشان در بهترین شرایط خود قرار دارند. پیروزی‌های این تیم در لیگ قهرمانان آسیا و صعود آنان از مرحله مقدماتی بازی‌ها باعث شده است که با روحیه ای دوچندان برای این مسابقه حساس اماده باشند.

استقلال بخوبی توانسته مشکلات خط دفاعی خود را برطرف کند و با تجربه بازیکنان کلیدی خود توانسته از حداقل موقعیت‌های بوجود آمده در جریان بازی به گل برسد.

در این دیدار فولاد برای پیروزی بازی می کند و نتیجه ای غیر از آن حاصلی برای این تیم نخواهد داشت.

این موضوع می‌تواند مورد توجه استقلالی ها قرار گیرد در این صورت استقلال با خیالی آسوده و با کنترل بازی سعی می‌کند در زمان ضد حمله و استفاده از سرعت برهانی و مجیدی به گل برسد.

استقلال از استرس کمتری نسبت به فولاد برخوردار است و می‌داند که در صورت شکست نیز می‌تواند در بازی پایانی در تهران مقابل داماش قهرمانی خود را جشن بگیرد. همین نکته می‌تواند کلید پیروزی استقلال در این دیدار باشد.

فولاد به لطف بازیکنان باکیفیت در میانه میدان خصوصا بختیار رحمانی و بازیسازی بی نقص او می‌تواند خط دفاعی استقلال را دچار مشکل کند.

اسماعیل شریفات،پریرا و آرش افشین بازیکنان سرعتی هستند که می‌توانند در صورت داشتن فضای مناسب از مدافعان نسبتا کند استقلال عبور کنند.

نباید فراموش کنیم که استقلالی ها بخوبی از شرایط شهر اهواز آشنایی دارند و حضور پرشمار طرفداران استقلال در این شهر می‌تواند کمک فراوانی به این تیم کند.

تراکتور سازی تبریز- آلومینیوم هرمزگان

آلومینیوم در بدترین شرایط تراکتور با این تیم بازی می‌کند.بعد از اخراج تونی توسط مدیر عامل تراکتور این تیم بدون سرمربی باید در مقابل شاگردان پرویز مظلومی قرار گیرد.

تراکتور در هفته های پایانی لیگ ایران و بازهای آسیایی لغزش‌های فراوانی داشت و شکست در مفابل الجیش باعث شد تا مدیران این تیم تونی را از کار برکنارکنند.

این مربی پرتغالی امسال تیم خوبی را روانه میدان کرد و در لیگ نیز نتایج خوبی بدست آورد.

تونی قربانی اختلافات مدیرعامل با تماشاگران خونگرم تبریزی شده است در حالی که بدلیل اولین حضور تراکتور سازی در بازی‌های آسیایی کسی امید چندانی به موفقیت های تراکتور در آسیا نداشت دلیل موجه ای برای اخراج این مربی وجود ندارد.

با توجه به محبوبیت تونی بین تماشاگران اخراج این مربی بیشتر یک نوع تصفیه حساب با تماشاگران به‌نظر می رسد.

آلومینیوم با انگیزه ای فراوان و با داشتن بازیکنانی مانند میداوودی میتواند تراکتور را تحت فشار قراردهد. اگر پرویز مظلومی بتواند خط میانی تراکتور را از کار بیاندازد با توجه به ضعف خط دفاعی تراکتور خصوصا مدافعان مرکزی این تیم پیروزی دور از دسترس نیست.

ذوب آهن – نفت آبادان

ذوب اهن در فولاد شهر به دیدار نفت می‌رود. ذوبی ها نیاز مبرم به پیروزی دارند تیمی که در سال‌های نه چندان دور از مدعیان اصلی قهرمانی بشمار می‌رفت امسال برای بقا می جنگد.

قانون ۱۶تیمی شدن لیگ می‌تواند صدمات جبران ناپذیری به ذوب آهن وارد کند .این تیم بعنوان تنها باشگاهی در ایران که از استانداردهای حرفه ای برخوردار است در معرض سقوط قرار دارد.

امیدوارم مسئولین فوتبال ایران نگاهی ویژه به این تیم داشته باشند تا بتواند بعنوان باشگاهی که در امر استعدادیابی نیز بازیکنان خوبی بمانند مسلمان ،صادقیان و پهلوان را به فوتبال ایران معرفی کرده است بتواند به فعالیت حرفه ای خود ادامه دهد.

ذوب آهن در این بازی مشکل خاصی ندارد و بی انگیزه بودن بازیکنان نفت می‌تواند برگ برنده تیم اصفهانی باشد.