استقلال قهرمان لیگ برتر فوتبال ایران شد

Image caption استقلال تهران برای سومین مرتبه قهرمان لیگ برتر شد

یک هفته مانده به پایان فصل استقلال تهران در زمین فولاد خوزستان این تیم را ۱-۰ شکست داد و قهرمان دوازدهمین فصل لیگ برتر ایران شد.

این بازی در سی و سومین هفته لیگ برتر ایران، عصر امروز، یکشنبه ۱۵ اردیبهشت (۵ مه)، در ورزشگاه تختی اهواز و به داوری محسن ترکی انجام گرفت.

گل قهرمانی استقلال را جواد نکونام در دقیقه ۲۰ بازی و از نقطه پنالتی وارد دروازه فولاد کرد. این پنالتی حاصل خطا روی فرهاد مجیدی بود؛ هرچند برخی ناظران معتقدند مطابق تصاویر دوربین‌های تلویزیونی، وقوع خطای پنالتی بر روی مجیدی در معرض تردید قرار دارد.

فولاد بعد از دریافت گل با بالا بردن سرعت بازی سعی کرد نتیجه را مساوی کند. در دقیقه ۲۹ بازی، پری‌یرا که در موقعیت مناسبی قرار داشت، با تکل خطرناک رحمتی متوقف شد تا این‌بار داور فرصت پنالتی را در اختیار میزبان قرمزپوش استقلال قرار دهد.

مهدی نوری که سابقه خوبی در به ثمر رساندن پنالتی دارد، پشت توپ قرار گرفت اما فرصت گل را از دست داد و توپ بعد از برخورد با دست رحمتی به کرنر رفت.

نیمه دوم این بازی در حالی آغاز شد که استقلال، بیشتر، سعی بر حفظ نتیجه داشت تا جایی‌که بیشتر زمان نیمه دوم، تمام بازیکنان این تیم به محافظت از دروازه پرداختند. این در حالی است که فولاد با حمله به دروازه حریف تلاش می‌کرد نتیجه را تغییر دهد.

بدشانسی میزبان و مهارت سید مهدی رحمتی، دو عامل اصلی ناکامی فولاد در مسابقه امروز بودند.

یکی از موقعیت‌های خوب فولاد در رویارویی ایوب کلانتری با مهدی رحمتی ایجاد شد که ضربه کلانتری با واکنش به موقع دروازه بان ملی پوش استقلال به کرنر رفت.

موقیت دیگری که می‌توانست نتیجه بازی را عوض کند در دقیقه ۵۹ بازی بود که بختیار رحمانی با رحمتی تک به تک شد اما توپ را با فاصله از بالای دروازه به خارج زمین فرستاد.

آخرین فرصت فولاد را مهدی نوری در دقیقه ۴ وقت‌های تلف شده از دست داد تا استقلال یک هفته پیش از پایان فصل، سومین قهرمانیش در لیگ برتر را جشن بگیرد.

حسین فرکی، سرمربی فولاد، در نشست خبری بعد از بازی به خبرنگاران گفت: "متاسفانه در دقایق اولیه بازی خوب عمل نکردیم و این مساله باعث اشتباه ما شد و آن یک اشتباه گل اول بازی را به ثمر رساند."

وی افزود: "همیشه گل اول می‌تواند نتیجه نهایی را تعیین کند."