علی کریمی از فوتبال خداحافظی کرد

Image caption علی کریمی در سال 2004 بازیکن سال فوتبال آسیا شد

علی کریمی کاپیتان تیم پرسپولیس پس از باخت این تیم مقابل سپاهان در ضربات پنالتی گفت که برای همیشه از فوتبال خداحافظی می کند.

به گزارش خبرگزاری های ایران، علی کریمی پس از بازی در حالی که ناراحت بود و اشک می‌ریخت گفت: "امروز شرمنده هواداران شدیم که نتوانستیم قهرمان جام حذفی شویم."

علی کریمی که سابقه بازی در بایرن مونیخ را در کارنامه خود دارد با اشاره به خداحافظی مهدوی کیا گفته است: "همه می‌دانند که بعضی مسائل چیست و من درباره آن‌ها صحبت نمی‌کنم از همه کسانی که به ما کمک کردند تشکر می‌کنم."

"نشد که ما قهرمان شویم ان‌شاءالله جوانان جای من می‌آیند و قهرمان می‌شوند. من همین امشب از پرسپولیس و فوتبال خداحافظی می‌کنم. نمی‌خواستم در این باره صحبتی کنم، اما متاسفانه این تصمیم را دارم که برای همیشه از فوتبال خداحافظی کنم. هرچه بود تمام شد.

بهترین بازیکن فوتبال آسیا در سال ۲۰۰۴ گفت:"متاسفانه کسانی که در این فوتبال از مادر مهربان‌تر شده‌اند کار را دست گرفته‌اند. ما از این فوتبال می‌رویم تا جوانان بیایند و قهرمان شوند. فوتبال را بگردند مثل مهدوی‌کیا پیدا نمی‌کنند، من و مهدوی‌کیا به دنبال کارمان خواهیم رفت."

او در صحبت‌های کوتاهش در مورد بازی در تیم ملی گفته است: "ما باید کنار بایستیم به همین دلیل برای بازی‌های تیم ملی هم نمی‌توانم به میدان بروم. امیدوارم سه بازی پیش رو را ببریم و به جام جهانی برویم. بعضی اوقات نمی‌توان ماند. حتی اگر پیروز می‌شدیم هم همین تصمیم را داشتم."

امروز پس از شکست پرسپولیس در فینال جام حذفی مقابل سپاهان، مهدی مهدوی کیا دیگر بازیکن با سابقه این تیم با بوسیدن چهار گوشه زمین از فوتبال حرفه ای خداحافظی کرد.