آنچه گذشت
لحظه به لحظه با فینال جام حذفی؛ پرسپولیس سپاهان

به روز شده:  13:50 گرينويچ - 05 مه 2013 - 15 اردیبهشت 1392
برای آگاه شدن از تازه ترین تحولات، این صفحه را ریفرش کنید یا جاوا اسکریپت را فعال کنید
 1. با سلام امروز با گزارش لحظه به لحظه فینال جام حذفی فوتبال ایران بین دو تیم پرسپولیس تهران و سپاهان اصفهان با شما خواهیم بود،مسابقه‌ای که به میزبانی پرسپولیس و در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود.

   

 2. امروز علاوه بر مسابقه پایانی جام حذفی، بازی‌های هفته سی و سوم لیگ برتر هم برگزار می‌شود و در مهمترین که ممکن است در آن تکلیف قهرمان این دوره لیگ برتر مشخص شود، استقلال تهران در اهواز مقابل فولاد خوزستان قرار می‌گیرد.

 3. به دست آوردن این جام برای هر دو تیم سپاهان و پرسپولیس مهم و حیاتی است.

  سپاهان در دو ماه گذشته روند ناامید کننده ای داشته، سال 92 برای سپاهان با پیروزی بر استقلال در نیمه نهایی جام حذفی آغاز شد ولی پس از آن شکست در دو مسابقه رفت و برگشت مقابل الاهلی از لیگ قهرمانان و باخت مقابل داماش، باعث شد این تیم هم از لیگ قهرمانان آسیا حذف شود و هم شانس قهرمانی خود را در لیگ کم رنگ کند.

 4. پرسپولیس که از فصل گذشته با مشکلات مختلفی روبرو بوده، این تیم بیشتر از سپاهان به قهرمانی در جام حذفی نیاز دارد، پس از یک فصل پر فراز و نشیب این قهرمانی می‌تواند هم جواز صعود سرخ پوشان به لیگ قهرمانان آسیا باشد و هم پایانی بر ناکامی این تیم. این تیم دراین رقابت‌ها 12 گل زده و تنها دو گل دریافت کرده است.

   

 5. باشگاه سپاهان 8 هزار بلیط برای این بازی خریداری کرده است، به گفته سرپرست این باشگاه "هواداران سپاهان با 130 دستگاه اتوبوس و 500 دستگاه سواری از اصفهان راهی تهران شده‌اند."

 6. به گزارش خبرگزاری‌های ایران روحانیونی در ورزشگاه حضور دارند و قرار است به سوال‌های شرعی تماشاگران پاسخ دهند.

 7.  هواداران پرسپولیس پلاکاردها و پارچه نویس‌هایی در حمایت از علی کریمی و مهدی مهدوی کیا به ورزشگاه آزادی آورده‌اند.

 8. بر اساس گزارش خبرگزاری‌های ایران، 63 آتش نشان در اطراف استادیوم آزادی آماده باش هستند. مهدی داوری مدیر منطقه 4 آتش نشانی تهران گفته است:" 16 دستگاه خودرو سنگین در پارکینگ های ورزشگاه، میدان آزادی و بزرگراه ها مستقر می شوند و علاوه بر آن 8 دستگاه موتورسیکلت در داخل و خارج ورزشگاه آزادی حاضر خواهند بود."

 9. به گزارش خبرگزاری فارس، نزدیکان بازیکنان باشگاه پرسپولیس نتوانستند برای این بازی بلیط تهیه کنند.

 10. تماشاگران پرسپولیس به خاطر حضور کم هواداران سپاهان، با اجازه مسوولان برگزاری مسابقه، جایگاه‌های اختصاص یافته به این تیم را پر کردند.

 11. بر اساس گزارش‌های خبرگزاری‌های ایران، برخی از تماشاگران پرسپولیس به سمت هواداران سپاهان "سنگ و اشیاء دیگر" پرتاب کردند.

 12. برخی از اتومبیل‌های هواداران پرسپولیس که به سمت ورزشگاه آزادی تهران در حرکت هستند، تصاویری از علی پروین و پرچم سوارخ سوارخ سپاهان روی ماشین خود نصب کرده‌اند.

 13. به گزارش خبرگزاری ایسنا تماشاگران پرسپولیس بیش از 85 هزار نفر از گنجایش ورزشگاه آزادی را پر کرده اند.

 14. بر اساس آنچه تلویزیون ایران نشان می‌دهد، هواداران پرسپولیس بیش از سپاهانی ها در ورزشگاه حضور دارند.

   

 15. مهدی مهدوی کیا با پیراهن شماره دو وارد زمین شد و به شدت از سوی هواداران پرسپولیس تشویق شد.

 16. ترکیب پرسپولیس: نیلسون، سیدجلال حسینی، محسن بنگر، امیرحسین فشنگچی، حسین ماهینی، محمد نوری، علی کریمی، عادل کلاه کج، غلامرضا رضایی و کریم انصاریفرد

 17. ترکیب سپاهان: شهاب گردان، فولکو، علی احمدی، سوشاک، امین جهان عالیان، محسن ایران نژاد، محرم نویدکیا، امید ابراهیمی، حسین پاپی، جواهیر سوکای و محمدرضا خلعتبری

 18. کریم باقری بازیکن سابق پرسپولیس در مورد بازی امروز گفته است:"به پیروزی در این بازی بسیار خوش بین هستم، امروز روز آشتی هواداران با پرسپولیس است، ما نباید این فرصت طلایی را از دست بدهیم. همه چیز به خوبی پیش می‌رود و منتظر یک برد شیرین هستیم که این موضوع بستگی به خود بازیکنان دارد."

 19. به گزارش خبرگزاری‌های ایران ظرفیت ورزشگاه آزادی یک ساعت قبل از بازی تکمیل شده است، اکثریت جمعیت حاضر در ورزشگاه قرمز و طرفدار پرسپولیس هستند.

 20. مهدی تاج سرپرست سازمان لیگ برتر ایران پیش بینی کرده که، امسال مراسم اهدای جوایز منظم و متفاوت با سال‌های دیگر باشد.

 21. کرانچار سرمربی سپاهان گفته است تیم‌اش از هر لحاظ برای این بازی آماده است، و مدافعان این تیم برای مهار مهاجمان پرسپولیس آماده هستند.

 22. نکته قابل توجه در ترکیب پرسپولیس حضور علی کریمی در میان یازده نفر اصلی است، مهدی مهدوی کیا هم در میان نفرات ذخیره است.

 23. علیرضا فغانی داور بازی فینال جام حذفی بین دو تیم پرسپولیس و سپاهان است.

 24. دو تیم وارد زمین شدند. بازی پس از انجام مراسم پیش از مسابقه آغاز خواهد شد.

 25. بیست و ششمین فینال جام حذفی فوتبال ایران بین پرسپولیس تهران و سپاهان اصفهان از همین لحظه آغاز شد.

 26. امید ابراهیمی اولین خطا را روی علی کریمی انجام می‌دهد.

 27. بیش از پنج دقیقه از بازی گذشته ولی هر دو تیم با احتیاط بازی را دنبال می‌کنند و نکته قابل توجه برخورد‌ها و خطاهای زیاد بازیکنان هر دو تیم در این دقایق است.

 28. در دیگر بازی مهم امروز که ممکن سرنوشت قهرمان این فصل لیگ برتر ایران را مشخص کند استقلال با فولاد همزمان با این مسابقه در اهواز بازی می‌کنند. نتیجه آن بازی تااین لحظه بدون گل مساوی است.

 29.  شوت کریم انصاری فرد با اختلاف از کنار دروازه سپاهان به بیرون می‌رود.

 30. خبر فوری

  پنالتی برای استقلال

  داور به خاطر خطای مهدی امیر آبادی روی فرهاد مجیدی نقطه پنالتی را نشان می‌دهد.

 31. خبر فوری

  گل برای استقلال

  جواد نکونام به راحتی پنالتی را به گل تبدیل می‌کند. نتیجه بازی یک بر صفر به نفع استقلال. استقلال با نتیجه قهرمان لیگ برتر خواهد شد.

 32. محمد نوری پشت محوطه جریمه سپاهان موقعیت شوت زنی داشت ولی ضربه او با اختلاف از کنار دروازه به بیرون می‌رود.

 33. نه سپاهان و نه پرسپولیس در بیست دقیقه گذشته از زمان بازی نتوانستند موقعیت جدی گلزنی روی دروازه یکدیگر بوجود بیاورند و همین موضوع هم باعث شده تماشاگران در این لحظات در سکوت بازی را دنبال کنند.

 34. خبر فوری

  گل برای پرسپولیس

  کریم انصاری فرد با عبور از مدافعان سپاهان با ضربه دقیق دروازه شهاب گردان را باز می‌کند.

 35. خبر فوری

  پنالتی برای فولاد خوزستان

  در بازی حساس استقلال و فولاد، داور به دلیل خطای مهدی رحمتی پنالتی می‌گیرد.

 36. خبر فوری

  گل نشدن پنالتی فولاد

  مهدی نوری پنالتی فولاد خوزستان را به بیرون می‌زند.

 37. در صحنه‌ای که یک بازیکنان پرسپولیس در محوطه جریمه مصدم شده بود و بازیکنان سپاهان بدون توجه به بازیکن مصدوم به بازی ادامه دادند که همین موضوع باعث شد بازیکنان پرسپولیس به شدن به سپاهانی ها اعتراض کنند. رضا حقیقی به خاطر اعتراض کارت زرد دریافت می‌کند.

 38. در چند دقیقه گذشته دو تکل خشن از علی کریمی و کریم انصاری فرد باعث اعتراض شدید بازیکنان سپاهان به داور می‌شود.

 39. سپاهان پس ار خوردن گل با نفوذهای پاپی و ارسالی های او روی دروازه برای سوکای و خلتعبری سعی در جبران گل خورده دارند.

 40. محسن بنگر و جلال حسینی در مدافع میانی پرسپولیس به خوبی توانسته اند مهاجمان سپاهان را کنترل کنند.

 41. کمتر از سه دقیقه تا پایان نیمه اول بازی باقیمانده و پرسپولیس با یک گل از سپاهان پیش است.

 42. محمدرضا خلعتبری در آخرین دقایق نیمه کارت زرد دریافت کرد.

 43.  در نیمه اول پرسپولیس با تمرکز در زمین خود، اجازه حرکت به بازیکنان تکنیکی سپاهان را در نیمه اول نداده است، سرخ پوشان با ارسال پاس بلند برای استفاده تک مهجام خود یعنی کریم انصاری فرد توانست در نیمه اول به گل برسد.

 44. از سوی دیگر سپاهان هنوز نتوانسته از لایه‌های دفاعی پر تعداد پرسپولیس گذر کند و موقعیت گلزنی روی دروازه تیم میزبان بوجود آورد.

 45. نیمه دوم بازی پرسپولیس و سپاهان در فینال جام حذفی از هیمن لحظه آغاز شد.

 46. سپاهان در صورت پیروزی استقلال در اهواز مقابل فولاد و شکست مقابل پرسپولیس امکان رسیدن به هر دو جام لیگ برتر و حذفی را از دست خواهد داد.

 47. بولکو در همین آغاز نیمه دوم با ضربه از پشت محوطه جریمه دروازه پرسپولیس را هدف می‌گیرد که شوت او با اختلاف به بیرون می‌رود.

 48. در نیمه دوم امکان حضور مهدی مهدوی کیا، وجود دارد، پیش از این عنوان شده بود که این بازی خداحافظی مهدی مهدوی کیا خواهد بود ولی بعدا اعلام شد که او در یک بازی دوستانه مقابل هامبورگ  کفش هایش را خواهد آویخت.

 49. محمد نوری از گوشه محوطه جریمه سپاهان حرکتی را آغاز می‌کند ولی ارسال او به روی دروازه را شهاب گردان به راحتی در اختیار می‌گیرد.

 50. تعویض برای پرسپولیس، هادی نوروزی به جای کریم انصاری فرد زننده تک گل پرسپولیس وارد زمین شد.

 51. شوت از راه دور جواهیر سوکای از پشت محوطه جریمه با اختلاف زیاد از بالای دروازه پرسپولیس به بیرون می‌رود.

 52. خبر فوری

  گل برای سپاهان

  پاس اشتباه حسین ماهینی به جواهیر سوکای می‌رسد و او هم از زاویه‌ای بسته گل تساوی را وارد دروازه پرسپولیس کرد. نتیجه بازی 1-1

 53. پس از انفجار نارنجک در میان تماشاگران پرسپولیس، چند دقیقه تماشاگران سپاهان و پرسپولیس با هم درگیر بودند.

 54. محرم نوید کیا در موقعیتی ایده‌آل و داخل محوطه جریمه صاحب توپ می‌شود ولی ضربه او با اختلاف کمی به بیرون می‌رود. نوید کیا می‌توانست دومین گل سپاهان را به ثمر برساند.

 55. سپاهان در نیمه دوم بهتر از پرسپولیس بازی کرده، به غیر تک گل این تیم که روی اشتباه مدافع پرسپولیس به دست آمد، سپاهان فرصت‌های خوبی برای گلزنی داشتند.

 56. پس از گل سپاهان هر دو تیم بیشتر در میانه میدان بازی را دنبال می‌کنند.

 57. کارلوس کی‌روش سر مربی تیم ملی ایران هم  در ورزشگاه آزادی حضور دارد.

 58. هادی نوروزی در گوشه محوطه جریمه موقعیت خوبی برای زدن گل دوم پرسپولیس داشت که ضربه این او را شهاب گردان به کرنر می‌فرستد.

 59. در اهواز همچنان استقلال با تک گل جواد نکونام از فولاد خوزستان پیش است، با این نتیجه و در کمتر از پانزده دقیقه مانده تا انتهای بازی استقلال قهرمان لیگ برتر ایران خواهد شد.

 60. محرم نوید کیا در گوشه محوطه جریمه پس از دریبل یک بازیکن توپ را به سمت دروازه پرسپولیس شوت می‌کند که نیلسون ضربه او را به راحتی در اختیار می‌گیرد.

   

 61.  تعویض برای سپاهان؛ احسان حاج صفی به جای محرم نوید کیا وارد زمین می‌شود.

   

 62. میثم نقی زاده به جای علی کریمی برای پرسپولیس وارد زمین می‌شود.

 63. کمتر از پنج دقیقه به پایان بازی باقیمانده، محمد غلامی ضربه سر خطرناکی را به سمت دروازه پرسپولیس می‌زند که نیلسون موفق می‌شود توپ را در اختیار بگیرد.

 64. سه دقیقه وقت اضافه توسط داور چهارم بازی پرسپولیس و سپاهان اعلام می‌شود.

 65. در اهواز داور برای بازی استقلال و فولاد پنج دقیقه وقت اضافه اعلام کرده است. استقلال تا قهرمانی در این فصل لیگ برتر پنج دقیقه فاصله دارد.

 66. خطا بر روی محمد غلامی در کنار محوطه جریمه پرسپولیس، بلافاصله پس از ضربه کاشته احسان حاج صفی داور سوت پایان بازی را به صدا در می آورد.

 67. حالا همه نگاه ها به اهواز و این چند ثانیه باقیمانده است، استقلال اگر اتفاقی خاصی پیش نیاید قهرمان لیگ برتر ایران خواهد شد.

 68. خبر فوری

  استقلال قهرمان لیگ برتر ایران

  استقلال با پیروزی یک بر صفر مقابل فولاد خوزستان قهرمان لیگ برتر ایران شد.

 69. نیمه اول وقت‌های اضافه بازی سپاهان و پرسپولیس آغاز شد.

   

 70. هادی نوروزی در دو موقعیت خوب با فرار از تله آفساید می توانست دروازه سپاهان را باز کند.

   

 71. خبر فوری

  گل برای پرسپولیس

  محمد نوری روی پاس زیبای غلامرضا رضایی دروازه سپاهان را برای بار دوم باز کرد. نتیجه دو بر یک به نفع پرسپولیس.

 72. داور یکی از اعضای تیم فنی سپاهان را به دلیل اعتراض اخراج می‌کند.

 73. محسن بنگر روی اشتباه مدافعان سپاهان روی ضربه کاشته ارسالی توپ را با سر به تیر دروازه کوبید.

 74. پرسپولیس در این لحظات روی ضد حمله‌ها و فرارهای هادی نوروزی موقعیت‌های خطرناکی را روی دروازه سپاهان بوجود آورده است.

 75. کمتر از یک دقیقه به پایان بازی در نیمه اول وقت های اضافه باقی مانده که محمد نوری در موقعیتی خوب توپ را به بالای دروازه سپاهان می زند.

 76. بازی در نیمه اول وقت های اضافه با نتیجه دو بر یک به نفع پرسپولیس به پایان می‌رسد.

 77. سپاهان و پرسپولیس در نیمه دوم وقت‌های اضافه بازی را آغاز می‌کنند.

 78. خبر فوری

  گل برای سپاهان

  محمد غلامی در ابتدای وقت‌های اضافه دوم، با شوت از زاویه بسته نتیجه بازی را 2-2 می‌کند.

 79. محسن بنگر مدافع تیم پرسپولیس پس از آنکه سرش با یکی از بازیکنان سپاهان برخورد پیدا کرد به بیرون زمین انتقال پیدا می‌کند.

 80. محسن بنگر به بازی بر می‌گردد.

 81. مهدی مهدوی کیا آماده ورود به زمین می‌شود. او برای آخرین بار در یک بازی رسمی برای پرسپولیس بازی خواهد کرد.

 82. مهدی مهدوی کیا به جای غلامرضا رضایی وارد زمین می‌شود.

 83. دو ارسال خطرناک مهدی مهدوی کیا روی دروازه سپاهان یکی از روی ضربه کاشته و دیگری روی کرنر که بازیکنان پرسپولیس نمی توانند از این فرصت‌ها استفاده کنند.

 84. بازی فینال جام حذفی ایران در پایان 120 دقیقه با نتیجه 2-2 به پایان می‌رسد و حالا تکلیف قهرمان در ضربات پنالتی مشخص خواهد شد.

 85. ضربات پنالتی تا لحظاتی دیگر آغاز می‌شود

   

 86. اولین ضربه را هادی نوروزی برای پرسپولیس خواهد زد و شهاب گردان درون دروازه می‌ایستد.

 87. خبر فوری

  اولین پنالتی پرسپولیس به بیرون رفت

  هادی نورزی اولین پنالتی را به بیرون زد.

 88. خبر فوری

  گل برای سپاهان پنالتی

  بولکو اولین پنالتی سپاهان را گل کرد.

 89. خبر فوری

  گل برای پرسپولیس

  حسین ماهینی پنالتی را گل می‌کند.

 90. خبر فوری

  گل برای سپاهان

  پنالتی محمدرضا خلعتبری تبدیل به گل می‌شود.

 91. خبر فوری

  پنالتی پرسپولیس به بیرون رفت

  رضا حقیقی پنالتی را به بیرون زد.

 92. خبر فوری

  گل برای سپاهان

  امید ابراهیمی پنالتی را گل می‌کند

 93. نتیجه سه بر یک به سود سپاهان

 94. خبر فوری

  گل برای پرسپولیس

  میثم نقی زاده پنالتی را گل می‌کند

 95. خبر فوری

  پنالتی آخر برای سپاهان

  احسان حاج صفی آخرین پنالتی را گل می‌کند و سپاهان قهرمان جام حذفی می‌شود.

 96. خبر فوری

  سپاهان قهرمان جام حذفی ایران

  سپاهان با پیروزی در فینال جام حذفی مقابل پرسپولیس قهرمان جام حذفی ایران می‌شود.

 97. مهدی مهدوی کیا با بوسیدن چهار گوشه زمین و در حالی که پرسپولیس در را به سپاهان باخت از فوتبال حداحافظی کرد.

 98. گزارش لحظه به لحظه ما همین جا به پایان می‌رسد، ممنون از همه شما که با ما بودید.

نکات بازی‌ امروز

به روز شده: 5 مه 2013

پرسپولیس پنج بار قهرمان جام حذفی فوتبال ایران شده است و سپاهانی‌ها سه بار جام قهرمانی را بالای سر بردند.
سابقه برگزاری جام حذفی فوتبال ایران به سال ۱۳۵۵ باز می‌گردد، در اولین جام حذفی ایران ملوان بندر انزلی قهرمان شد.

در آخرین دوره جام حذفی، استقلال تهران با پیروزی چهار بر یک مقابل شاهین بوشهر قهرمان این رقابت‌ها شد.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.