فرگوسن: دیوید لوئیز عمدا موجب اخراج رافائل شد

سر الکس فرگوسون، سرمربی منچستر یونایتد می گوید که دیوید لوئیز با تظاهر به مصدومیت از ضربه پای رافائل، موجب شد که این بازیکن اخراج شود.

روز گذشته، یکشنبه ۵ مه، در چارچوب بازی های لیگ برتر انگلستان، تیم فوتبال منچستر یونایتد در ورزشگاه خانگی خود اولدترافورد میزبان چلسی بود و مقابل این تیم با نتیجه یک بر صفر شکست خورد.

رافائل به خاطر ضربه ای که به دیوید لوئیز، حریف برزیلی خود وارد آورد از بازی اخراج شد، اما فرگوسن معتقد است که لوئیز با تظاهر به مصدومیت، موجب اخراج او شد.

فرگوسن در گفتگویی با بی بی سی اظهار کرد که لوئیز به وضوح دو بار با آرنج خود به رافائل ضربه زد و رافائل هم در حرکتی تلافی جویانه به لوئیز لگد زد.

او در ادمه گفت: "اما او (لوئیز) بعد خود را به زمین پرت کرد و به خود پیچید تا داور را به اخراج رافائل متقاعد کند . اما در عین حال داشت لبخند می زد."

فرگوست اضافه کرد: " این کار درستی نیست. کدام بازیگر حرفه ای دست به چنین کاری می زند؟"

Image caption فرگوسن دیوید لوئیز را متهم کرد که به مصدومیت تظاهر کرده است

رافائل بنیتز، سرمربی موقت چلسی در واکنش به اظهارات فرگوسن گفت که او نه ضربه تلافی جویانه رافائل را دیده است و نه ضربه آرنج لوئیز را.

او در اینباره گفت: "این موضوع اصلا برای من جالب نیست زیرا این اتفاقات در فوتبال عادی است و چیزی را عوض نمی کند."

تنها گل این دیدار را خوان ماتا در دقیقه ۸۷ به ثمر رساند و موجب شد که چلسی ۶۸ امتیازی شود.

بنابر این چلسی جایگاه سومی خود در جدول رده بندی لیگ برتر انگلستان را حفظ کرد و بیش از پیش به کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا نزدیک شد.

به این ترتیب منچستر یونایتد ۸۵ امتیازی باقی ماند.

لیورپول صفر - اورتون صفر

در دیداری مهم دیگر از بازی های لیگ برتر انگلستان که روز گذشته برگزار شد، بازی لیورپول و اورتون در دربی مرسی ساید با تساوی بدون گل به پایان رسید.

در این دیدار موقعیت های چندانی ایجاد نشد و گل مردود اعلام شده سیلوین دیستین، تنها اتفاق قابل ذکر نیمه دوم بازی بود.

با این تساوی اورتون، با ۵ امتیار کمتر از تاتنهام که به کسب سهمیه لیگ قرمانان اروپا نزدیک است، در جایگاه ششم لیگ برتر باقی می ماند.