گل‌محمدی از سرمربیگری پرسپولیس استعفاء کرد

Image caption یحیی گل محمدی از نیم فصل دوم لیگ برتر، جانشین مانوئل ژوزه پرتغالی شده بود

فدا حسین مالکی، رئیس هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس در بیانیه‌ای از پذیرفته شدن استعفای یحیی گل‌محمدی خبر داده و گفته است که این باشگاه به دنبال یافتن جایگزین برای سرمربیگری پرسپولیس است.

در این بیانیه آمده است: "درباره سرمربی و کادر فنی فصل بعد ابتدا چهار گزینه مطرح شد که سه گزینه ایرانی بودند و یک گزینه خارجی و در نهایت دو گزینه به عنوان اولویت اول تعیین شده و مقرر گردید مدیر عامل محترم باشگاه ظرف ۴۸ ساعت آینده بررسی‌های نهایی را انجام داده و پس از دریافت نظرات کارشناسی تصمیم نهایی را مطرح نماید."

پس از باخت پرسپولیس در فینال جام حذفی مقابل سپاهان، گمانه زنی درباره رفتن و ماندن یحیی گل محمدی از پرسپولیس افزایش پیدا کرد.

یحیی گل محمدی در آغاز نیم فصل دوم و پس از آنکه پرسپولیس با مانوئل ژوزه در نیم فصل اول نتایج خوبی را به دست نیاورد به عنوان سرمربی پرسپولیس انتخاب شد.

برخی محافل ورزشی در ایران معتقدند که انتقاد‌ات اعضای کمیته فنی این باشگاه منجر به استعفای گل محمدی شد.

هنوز علت اصلی کناره گیری گل محمدی از سرمربی گری پرسپولیس مشخص نیست، اما محمد پنجعلی، یکی از اعضای کمیته فنی این باشگاه در گفتگویی از استعفای گل محمدی ابراز تعجب کرده است.

او گفته است: "قرار شد برای انتخاب نهایی سرمربی جلسه گذاشته شود، اما وقتی صبح خبر استعفای یحیی را شنیدم جا خوردم. اولویت ما یحیی بود و قرار شد بعد از بازی با تراکتورسازی تصمیم گیری کنیم. به نظر من یحیی خوب نتیجه گرفته بود و فقط در بازی آخر نتوانست موفق باشد به همین خاطر قرار شد از او برنامه بگیریم. من امروز از استعفایش جا خوردم."

گل محمدی در گفت و گو با یکی از خبرگزاری‌های ایران پس از تمرین روز سه‌شنبه پرسپولیس گفته بود: "از یک بابت از قهرمان نشدن پرسپولیس در جام حذفی خوشحالم چون اگر قهرمان می شدیم ممکن بود که برخی از پیشکسوتان پرسپولیس به حالت احتضار در بیایند. واقعا خدا به آنها رحم کرد."