ویگان با پیروزی مقابل منچستر سیتی قهرمان جام حذفی انگلستان شد

Image caption روبرتو مارتینز سرمربی در کنار واتسون زننده گل قهرمانی ویگان مقابل منچستر سیتی

ویگان آتلاتیک با گل دقایق پایانی بن واتسون در فینال جام حذفی فوتبال مقابل منچستر سیتی توانست اولین جام بزرگ را تاریخ ۸۱ ساله‌اش را کسب کند.

بازیکنان روبرتو مارتینز با ارایه بازی تهاجمی و همراه با اشتیاق زیاد برای گلزنی، شایسته این قهرمانی تاریخی در برابر منچسترسیتی بودند.

پیش از فینال بسیاری منچسترسیتی را شانس اول قهرمانی می دانستند ولی این تیم با اخراج پابلو زاولتا در شش دقیقه مانده به پایان مسابقه ده نفره و در نهایت یک بر صفر مغلوب ویگان شد.

واتسون که در این بازی به عنوان بازیکن تعویضی به بازی آمده بود، روی کرنر شون مالونی با ضربه سر توپ را به گوشه دروازه جو هارت فرستاد تا هواداران ویگان در ورزشگاه ومبلی سر از پا نشناسند.

این گل به نوعی مزد بازی خوب ویگان بود چرا که این تیم با حرکت رو به جلو و پر هیجان بازی می کرد و در مقابل منچسترسیتی قهرمان فصل پیش لیگ برتر، نا امید کننده و کم فروغ.

شاید این پایانی بر روز بد روبرتو مانچینی سرمربی منچستر سیتی بود، روزی که با خبر اخراج او و آمدن مانوئل پلگرینی به منچستر سیتی آغاز شد و با شکست مقابل ویگان در فینال جام حذفی به پایان رسید.

اما در سمت دیگر هم درباره آینده کاری در ویگان روبرتو مارتینز حدس و گمانه‌زنی هایی وجود دارد.

پس از رفتن دیوید مویز به منچستریونایتد و همچنین قهرمانی امشب ویگان در جام حذفی احتمال نشستن او روی صندلی مربیگری اورتون بیشتر از همیشه شد.

در این بازی کالوم مک مانامان پدیده این فصل ویگان با عملکردی درخشان روز سختی را برای مدافع چپ منچسترسیتی یعنی گیل کلیشی رقم زد.

در نیمه اول مک مانامان در دو موقعیت ایده‌آل می توانست ویگان را صاحب گل کند ولی در زدن ضربه آخر بی دقت بود و این فرصت ها از دست رفت.

منچستر سیتی در مقابل، روی حرکت "توز" می‌توانست نتیجه را به نفع خود تغییر دهد ولی دروازه‌بان ویگان با واکنش خوب خود مانع از گلزنی او شد.

در نیمه دوم بازی منچستر سیتی بازی بهتری نسبت به نیمه اول انجام داد. سیتی در یکی از موقعیت‌های خوب خود در ابتدای نیمه دوم روی ضربه سرجیو آگوئرو می توانست به گل برسد که بویس مدافع ویگان مانع از گلزنی او شد.

مانچینی که از عملکرد بازیکنان خود راضی نبود تو تعویض انجام داد و جیمز میلنر و جک رادول را به زمین فرستاد.

در ویگان هم هر گاه مک مانامان صاحب توپ می‌شد روی دروازه منچستر سیتی خطرساز بود. ویگان در این مسابقه هرگز عقب نشینی نکرد و بازی خود را انجام داد.

منچستر سیتی که در تمام زمان بازی نتوانسته بود آهنگ تیمی خود را به درستی اجرا کند، در دقایق پایانی و با اخراج زابالتا ده نفره شد.

چهار دقیقه پس از اخراج مدافع آرژانتینی منچستر سیتی، ویگان گل تاریخی را توسط واتسون وارد دروازه منچستر سیتی کرد تا اولین قهرمانی اش را در جام حذفی انگلستان در ورزشگاه ومبلی جشن بگیرد.