جشن قهرمانی منچستر یونایتد و خداحافظی فرگوسن

Image caption الکس فرگوسن و آخرین جام قهرمانی در طول بیست و شش سال مربیگری در اولدترافورد

هفته‌های آخر لیگ برتر انگلستان امروز یکشنبه ۲۲ اردیبهشت با هفت بازی پیگیری شد. سر الکس فرگوسن که هفته گذشته اعلام بازنشستگی کرد برای آخرین بار با عبور از تونل افتخاری که شاگردانش و بازیکنان تیم سوانزی، تیم مهمان تشکیل داده بودند، به عنوان مربی وارد اولدترافورد شد.

شیاطین سرخ در آخرین بازی خانگی تحت مربیگری فرگوسن ۷۱ ساله توانستند سوانزی را ۲-۱ شکست دهند. گل اول این بازی را خاویر هرناندز در دقیقه ۳۹ به ثمر رساند؛ ۱۰ دقیقه بعد میگل میچو با باز کردن دروازه منچستر یونایتد نتیجه را به تساوی کشاند و در نهایت ریو فرناندو در دقیقه ۸۷ گل برتری منچستر یونایتد را وارد دروازه کرد تا خاطره آخرین بازی خانگی را برای فرگوسن به یادماندنی‌تر کند.

در پایان این بازی مراسم قهرمانی منچستر یونایتد برگزار شد و فرگوسن سیزدهمین جام لیگ برتر در مدت مربیگریش برای منچستر یونایتد را بالای سر برد. منچستر یونایتد تحت مربیگری الکس فرگوسن، برنده ۲۸ جام شده است.

اما اورتون هم در آخرین بازی خانگی که با مربیگری دیوید مویز، جانشین فرگوسن در اولدترافورد، انجام شد توانست تیم شرق لندنی وست هم را با نتیجه ۲-۰ مغلوب کند. هر دو گل اورتون را کوین میرالس برای اورتون به ثمر رساند تا جای اسن تیم را در رده ششم جدول ثابت کند.

تاتنهامی‌های شمال لندن نیز در خانه استوک این تیم را ۱-۲ شکست دادند. گل اول بازی را استیون نزونزی در دقیقه ۳ برای تیم میزبان به ثمر رساند؛ کلینت دمبسی آمریکایی در دقیقه ۲۰ نتیجه را به تساوی کشاند و در دقیقه ۸۳ امانوئل ادبایور نتیجه را به نفع تانهام جلو انداخت تا امید رفتن به لیگ قهرمانان را برای این تیم زنده نگه دارد.

پر گل‌ترین برد امروز نصیب نوریچ شد. این تیم که میزبان وست برامویچ بود با بسته نگه داشتن دروازه‌اش توانست به ۴ گل دست پیدا کند. گل سوم هدیه گرت مک‌اولی، دروازه بان وست برام بود که با ضربه سر وارد دروازه خودش شد.

فولام که در غرب لندن میزبان لیورپول بود بازی را ۱-۳ واگزار کرد. گل اول بازی را برباتو برای فولام زد، اما در دقیقه های ۳۶، ۶۲ و ۸۵ دانیل استاریج، مهاجم انگلیسی لیورپول با باز کردن دروازه فولام این تیم را به رده ۱۵ جدول فرستاد.

کوئینزپارک رنجرز ۱-۲ بازی را به مهمانش نیوکاسل باخت. تک گل کوئینز پارک را رمی از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند. گل اول نیوکاسل هم از فرصت پنالتی به دست آمد. گل دوم را یوهان گوفران در دقیقه ۳۵ برای نیوکاسل وارد دروازه کرد و تیم ۱۰ نفره‌اش را ازسقوط به دسته پایین‌تر نجات داد.

ساندرلند که میزبان ساوتهمپتون بود به نتیجه مساوی ۱۱ رضایت داد.