روبرتو مانچینی از منچسترسیتی اخراج شد

Image caption رویرتو مانچینی پس از 44 سال منچسترسیتی را در لیگ برتر انگلستان به قهرمانی رساند

روبرتو مانچینی پس از سه سال و نیم هدایت تیم فوتبال منچسترسیتی، از این باشگاه اخراج شد. در بیانیه‌ای که باشگاه منچسترسیتی منتشر کرده، آمده است: "او به غیر از کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا نتوانست به دیگر اهداف‌ باشگاه دست‌یابد."

هدایت این تیم در دو بازی آخر لیگ و همچنین در تور تابستانی منچسنرسیتی در آمریکا بر عهده برایان‌کید، دستیار مانچینی خواهد بود.

در بخش دیگری از بیانیه باشگاه منچستر سیتی آمده است که عدم موفقیت در رسیدن به " اهداف مشخص شده" و نیاز "به توسعه همه جانبه در تمام ارکان باشگاه" باعث اخراج مانچینی شده است.

پیشتر نام مانوئل پلگرینی مربی شلیایی مالاگا به عنوان جانشین مانچینی مطرح شده بود.

یکشنبه شب پلگرینی ۵۹ ساله که یک فصل را هم سرمربی رئال مادرید بوده، خبرهای مربوط به انتقالش به منچسترستی را تکذیب کرد: "من این موضوع که قرار است سرمربی منچسترسیتی شوم را رد می کنم، من هیچ گونه توافق نامه و قراردادی با کسی امضا نکرده ام."

خلدون مبارک، رئیس باشگاه منچسترسیتی در اطلاعیه ای از زحمات مانچینی تشکر کرده است: "نتایج و رکورد روبرتو خود گویا همه چیز است، او با نتایجی که کسب کرد عشق و احترام هواداران به خود را تضمین کرد."

مربی ۴۸ ساله ایتالیایی در دسامبر ۲۰۰۹ جایگزین مارک هیوز شد و در سال ۲۰۱۱ در جام حذفی انگلستان قهرمان شد و در فصل گذشته اولین قهرمانی لیگ را پس از ۴۴ سال برای این تیم به ارمغان آورد و دقیقا یک سال بعد‌ از این تیم اخراج شد.

در جولای ۲۰۱۲ او قراردادی پنج ساله با منچسترسیتی امضاء کرد.

اما در این فصل‌ مانچینی کارنامه چندان موفقی در سیتی نداشت، تیم روبرتو مانچینی در مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا بدون کسب پیروزی حذف شد، در لیگ برتر با اختلاف ۱۳ امتیاز نسبت به قهرمان‌ در رتبه دوم قرار گرفت و در فینال جام حذفی یک بر صفر به ویگان باخت.

صبح روز فینال جام حذفی فوتبال انگلستان خبرهایی در روزنامه‌های مختلف درباره اخراج مانچینی منتشر شده بود که مربی ایتالیایی پس از باخت مقابل ویگان، از مسئولان منچسترسیتی برای اینکه این اخبار را تکذیب نکرده‌اند به شدت انتقاد کرد.

منچسترسیتی در مسابقه پایانی جام حذفی با تک گل دقیقه ۹۰ واتسون یک بر صفر به ویگان باخت و آخرین فرصت به دست آوردن جام را از دست داد.