ونگر مطمئن از صعود آرسنال به لیگ قهرمانان اروپا

Image caption ونگر در صورت کسب سهمیه لیگ قهرمانان در این فصل برای شانزدهمین سال متوالی در این رقابت‌‌ها همراه با آرسنال حضور خواهد یافت

آرسن ونگر، سرمربی آرسنال پس از پیروزی چهار بر یک مقابل ویگان گفته تیمش در بازی آخر نیوکاسل را شکست خواهد داد و به لیگ قهرمانان اروپا صعود می‌کند.

توپچی‌های لندن دیشب توانستند با پیروزی مقابل ویگان به رتبه سوم لیگ برتر صعود کنند.

آرسنال با یک امتیاز بیشتر نسبت به رقیب خود یعنی تاتنهام در رتبه چهارم قرار گرفت. در بازی آخر لیگ برتر آرسنال به نیوکاسل سفر خواهد کرد و تاتنهام در خانه میهمان ساندرلند خواهد بود.

آرسن ونگر در پاسخ به وب سایت این باشگاه در مورد این که آیا آرسنال می‌تواند تمرکز خود را برای این بازی حفظ کنند گفته است:" من مطمئن هستم که می توانیم چرا که ما با تجربه هستیم. ما مدت زمان زیادی زیر فشار بازی کردیم و هر بار برای مشکلاتی که با آنها مواجه بودیم راه حلی یافتیم."

با این حال آرسن ونگر تایید کرده که مسابقه روز یکشنبه در سنت جیمز پارک بازی آسانی برای تیمش نخواهد بود:

" این مسابقه مانع بزرگی است اما ما برای آن آماده هستیم. ما تنها می توانیم بهترین بازی خود به نمایش بگذاریم و باید روی آن تمرکز کنیم."

پس از پیروزی خاطره انگیز ویگان در فینال جام حذفی فوتبال انگلستان و کسب جام قهرمانی، این تیم سرمست از این موفقیت در مسابقه حساس برای بقا در لیگ برتر مقابل آرسنال قرار گرفت.

در این بازی لوکاس پودولسکی با ضربه سر دروازه ویگان را باز کرد و سپس در آخرین دقایق نیمه اول شون مالونی روی یک ضربه ایستگاهی نتیجه را ۱-۱ مساوی کرد.

در آغاز نیمه دوم ویگان می توانست گل دوم راه هم وارد دروازه آرسنال کند که شزنی دروازه‌بان توپچی‌های لندن مانع از گلزنی شد.

تئو ولکات روی پاس کازورلا گل دوم را به ثمر رساند و در ادامه گل‌های پودولسکی و رمزی سقوط ویگان به دسته قهرمانی را کامل کرد.

مارتینز: ویگان باز می‌گردد

روبرتو مارتینز، سرمربی ویگان پس از سقوط تیمش به دسته قهرمانی (دسته ۲ انگلستان) تاکید کرده که این تیم قدرتمندتر به لیگ برتر باز خواهد گشت.

ویگان که شنبه این هفته در جام حذفی قهرمان شده بود، پس از هشت فصل حضور در لیگ برتر انگلستان به لیگ قهرمانی سقوط کرد.

مارتینز درباره سقوط تیمش به دسته پایین تر گفته است: "ما به حرکت رو به جلو خود ادامه خواهیم داد و مطمئن هستم که این باشگاه آینده روشنی در پیش دارد."

مارتینز که شایعات مختلفی درباره جایگزنی او به جای دیوید مویز در اورتون منتشر شده، در پاسخ به این سوال که آیا فصل آینده در این تیم می‌ماند گفته است:"در حال حاضر تصمیمی درباره آن نگرفتم."