رافائل بنیتز: قهرمانی در لیگ اروپا پاسخی برای منتقدان خواهد بود

Image caption رافائل بنیتز در صورت قهرمانی در لیگ اروپا می‌تواند پاسخ خوبی به منتقدان خود بدهد

رافائل بنیتز، سرمربی موقت چلسی تاکید کرده اگر چلسی در فینال مقابل بنفیکا به پیروزی برسد و قهرمان لیگ اروپا شود، منتقدان او متوجه خواهند شد که درکارش موفق بوده است.

بنیتز از زمانی که جایگزین روبرتو دی ماتئو شد چهره محبوبی در بین هواداران چلسی نداشته است.

اما امشب او با پیروزی در فینال لیگ اروپا فرصت این را دارد که یک جام معتبر اروپایی را به استمفورد بریج ببرد و دل هواداران این تیم را به دست آورد.

بنیتز درباره اهمیت این مسابقه گفته است:"می خواهم در این مسابقه پیروز شویم اگر بتوانیم من واقعا افتخار خواهم کرد چرا که ما در سخت ترین شرایط کار کردیم."

او در ادامه درباره بردن این جام گفته است:"برای من همیشه کسب جام و درست انجام دادن کار مهم بوده است. زمانی که برمی گردیم فکر می‌کنیم ما توانسته‌ایم به هدف مان برسیم. مردم می فهمند که رسیدن به این مرحله از مسابقات به معنای این است که ما کارمان را خیلی خوب انجام داده‌ایم."

بنیتز که پیش از این پیش بینی کرده بود فصل آینده ژوزه مورینیو به چلسی باز گردد در ادامه گفته است:"در حال حاضر من برای باشگاه چلسی کار می کنم و در هر مسابقه و هر جلسه تمرین بیشترین تلاشم را انجام می دهم و سعی می کنم تا روز آخری که در این باشگاه هستم در همه مسابقات پیروز شوم."

ادن آزار بازیکن تکنیکی چلسی به خاطر مصدومیت در مسابقه فینال لیگ اروپا مقابل بنفیکا غایب خواهد بود و جان تری هم با توجه مصدومیت قوزک پا بعید به نظر می‌رسد بتواند برای این مسابقه آمده شود.

فرانک لمپارد به نظر می آید از ابتدا در ترکیب چلسی مقابل بنفیکا حضور داشته باشد، لمپارد با زدن دو گل در بازی مقابل آستون ویلا رکورد دار بهترین گلزن تاریخ چلسی شد.

لمپارد پس از ۱۲ سال قراردادی با چلسی نخواهد داشت و شایعات متفاوتی درباره آینده‌اش مطرح شده است.

با توجه به احتمال بازگشت مورینیو به چلسی به نظر می آید شانس تمدید یک ساله قرارداد مرد محبوب هواداران آبی پوشان وجود داشته باشد.

لمپارد ۳۴ ساله در این باره گفته است:" من نمی دانم در آینده دقیقا چه چیزی پیش خواهد آمد ولی این چندان مهم نیست چرا که تمرکز من روی این بازی و پیروزی در آن است."