دیوید بکهام بازنشسته می‌شود

Image caption دیوید بکهام شش قهرمانی در لیگ برتر انگلستان همراه با منچستریونایتد کسب کرد

دیوید بکهام، کاپیتان سابق تیم ملی انگلستان و بازیکن فعلی پاری سن ژرمن در انتهای فصل بازنشسته خواهد شد.

این بازیکن ۳۸ ساله در ماه ژانویه قراردادی ۵ ماهه با باشگاه پاری سن ژرمن امضاء کرد و تمام حقوق خود را به سازمان‌های خیریه بخشید.

بکهام ۱۱۵ بازی ملی برای تیم ملی انگلستان و ۳۹۴ بازی برای منچستر یونایتد انجام داده است.

این بازیکن در طول دوران فوتبال خود موفق شده شش قهرمانی در لیگ برتر و یک قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا کسب کند.

او درباره تصمیم بازنشستگی خود گفته است:" من از پاری سن ژرمن متشکرم که این فرصت را برای من فراهم کرده‌اند که در این تیم به بازی ادامه دهم اما فکر می کنم اکنون و در اوج دوران فوتبال، بهترین زمان برای پایان دوران فوتبال حرفه‌ای من به عنوان بازیکن است"

بکهام که هفته پیش همراه با پاری سن ژرمن قهرمان لیگ ۱ فرانسه شد، ۱۹ جام دیگر را به همراه تیم ‌های دیگر بالای سر برده است.

این بازیکن سابق رئال مادرید، در طول دوران ۲۰ ساله فوتبالش، ۱۰ قهرمانی باشگاهی با تیم‌های مختلف به دست آورد.

بکهام درباره دوران فوتبال خود گفته است:"وقتی که پسر بچه‌ بودم اگر کسی به من می‌گفت که تو برای منچستریونایتد بازی می‌کنی و با این تیم جام می‌بری، کاپیتان تیم ملی کشورت خواهی شد و بیش از ۱۰۰ بازی ملی برای آن انجام خواهی داد و برای بسیاری از باشگاه‌های بزرگ دنیا بازی خواهی کرد، من به او می‌گفتم که همه این‌ها یک رویا است. من خوشبخت بودم که این رویاها به حقیقت تبدیل شد."

دیوید بکهام در سال ۲۰۰۳ به رئال مادرید پیوست و با این تیم در سال ۲۰۰۷ قهرمان لالیگا شد و پس از آن به ال ای گالکسی در لس آنجلس رفت.

این هافبک اولین بازی خود برای تیم انگلستان مقابل مولدوای انجام داد و در فاصله بین سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۶ کاپیتان تیم ملی انگلستان بود.

او درباره دوران بازی خود تیم ملی انگلستان گفته است:" در این روز یکی از بزرگترین دست آوردهای من کاپیتانی تیم ملی کشورم است و تمام لحظاتی که بازوبند کاپیتانی را به بازو می بستم را به یاد دارم."

دیوید بکهام در مارس ۲۰۱۳ ، اولین ورزشکارغیر چینی بود که از سوی دولت چین به عنوان سفیر ورزش انتخاب شد.

او درباره ادامه زندگی‌اش پس از فوتبال گفته است:

"هیچ چیز دیگر نمی تواند جایگزین عشق فوتبال بازی کردن برای من شود. در هر حال حس می کنم تجربه جدیدی را در زندگی آغاز کرده‌ام و درباره اینکه چه چیزی در انتظارم است هیجان زده‌ام. من خوش شانس بودم که در دوران فوتبالم فرصت‌های متعددی به دست آوردم و در حال حاضر فکر می‌کنم زمان آن است که این فرصت‌ها را جبران کنم."