نناد لالوویچ رئیس فدراسیون بین‌المللی کشتی شد

Image caption دیدار ولادیمیر پوتین و نناد لالوویچ در تفریحگاه سوچی در کناره دریای سیاه. گفته می‌شود که آقای لالوویچ از حمایت روسیه برخودار است

نناد لالوویچ از صربستان با کسب ۱۲۵ رأی به‌ عنوان رئیس فدراسیون بین‌المللی کشتی انتخاب شد و جای رافائل مارتینتی، رئیس پیشین فیلا را گرفت.

در کنفراس فیلا در مسکو نناد لالوویچ تنها کاندیدای پست ریاست این سازمان بود و توانست با کسب ۱۲۵ رأی از ۱۳۴ رأی نمایندگان کشورهای مختلف تا سال ۲۰۱۴ میلادی به عنوان رئیس فیلا انتخاب شود.

تا دیروز رافائل مارتینتی، رئیس پیشین فیلا، یکی دیگر از کاندیداهای ریاست فدراسیون بین‌المللی کشتی بود که با کنار کشیدن او، لالوویچ تنها کاندیدای احراز این پست شد.

دراین جلسه ۱۶ قهرمان المپیک از جمله الکساندر کارولین، مدوید، حمزه یرلی کایا، آرسن فادزایف، والنتین یوردانف، احمد آئیک، دولت تورلی خانوف و بوایستار سایتی‌اف حضور داشتند.

اجلاس فیلا با حضور ۱۱۰ کشور عضو این فدراسیون، برای تغییر قوانین کشتی و نیز انتخاب رئیس این فدراسیون در مسکو برگزار شد.

در این نشست، محمدرضا توپچی، دبیر و بهمن طالبی، رئیس کمیته داوران کشتی ایران نیز به عنوان نمایندگان ایران شرکت کرده بودند.

به گزارش رسانه‌های ایران، مسولان فدراسیون کشتی ایران با حمایت از مارتینتی، رئیس سابق فیلا، خواهان ریاست دوباره او بر این سازمان بودند.

چند روز پیش هم حجت‌الله خطیب، سرپرست فدراسیون کشتی ایران، در مورد "رایزنی‌ها" برای انتخاب رئیس جدید فیلا به سایت فدراسیون کشتی گفت: "با آمریکایی‌ها مذاکرات مفصلی داشتیم و امروز هم با آقای لالوویچ مذاکراتی در این باره انجام شد. کشورهای قدرتمند در کشتی به طور طبیعی تلاش می‌کنند که نقش پررنگ‌تری در فیلا داشته باشند و ما هم باید تلاش و تدبیر کنیم که نقش ایران در این عرصه جدی باشد."