خداحافظی اشک‌آلود بکام از فوتبال

دیوید بکام در آخرین بازی فصل فوتبال فرانسه بعد از ۲۰ سال از فوتبال حرفه‌ای خداحافظی کرد. در این بازی که دیوید بکهام کاپیتان پاری‌سن‌ژرمن بود، قهرمان فوتبال فرانسه با نتیجه سه بر یک مهمان خود برست را شکست داد تا بکهام با برد و قهرمانی به فوتبال خود پایان دهد.

بکام که در این بازی بازوبند کاپیتانی پاری سن ژرمن را به بازو داشت گفت: "مربی تیم قبل از بازی صدایم کرد و گفت که با بازیکنان صحبت کرده و آنها خواسته‌اند که من کاپیتان بازی خداحافظی باشم."

او در ادامه گفت که به عنوان یک انگلیسی، کاپیتانی پاری سن ژرمن موقعیت ویژه‌ای بود، آن هم در این بازی که برای تیم و بازیکنان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بود.

هافبک ۳۸ ساله انگلیسی بعد از بازی به بی‌بی‌سی گفت: "از همه، در پاریس، تشکر می‌کنم؛ از هم‌تیمی‌ها، کارکنان باشگاه و همه طرفدارانمان."

او در مورد زمان خداحافظی گفت: "فکر می‌کنم بهترین زمان برای خداحافظی باشد، احساس می‌کنم به هرچه که در زندگی حرفه‌ایم می‌خواسته ام رسیده‌ام. می‌خواستم در اوج و قهرمانی فوتبال را ترک کنم. مراسم خداحافظی طوری برگزار شد که انگار ۱۰ سال برای این باشگاه بازی کرده‌ام. بعد از سال‌ها فوتبال بازی کردن، می‌خوام چند ماهی از بودن با خانواده‌ لذت ببرم."

تماشاچیان بازی، که ۲۴ عضو خانواده بکام و نیکولا سارکوزی هم در میانشان بودند، در دقیقه ۸۱ بازی شاهد پایان حضور بیست ساله بکهام در فوتبال حرفه‌ای بودند، زمانی که کاپیتان سابق تیم ملی انگلستان با چشمان اشک‌آلود و در میان تشویق هم‌تیمی‌ها و تماشاچیان زمین فوتبال را ترک کرد.

بکهام تنها بازیکن انگلیسی است که در چهار کشور جام قهرمانی را بالای سر برده است: انگلیس، اسپانیا، آمریکا و فرانسه.

مطالب مرتبط