کی روش: عقیلی و رحمتی دیگر جایی در تیم ملی ندارند

کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفته است هادی عقیلی و مهدی رحمتی که حاضر به عذرخواهی نشدند، دیگر جایی در تیم ملی ندارند.

این دو بازیکن تیم ملی در بهمن ماه، پیش از دیدار با تیم ملی لبنان، اردوی تیم ملی ایران را ترک کردند.

عقیلی و رحمتی تاکنون دلیلی برای اقدام خود ارائه نداده اند اما بر اساس گزارش رسانه ها و وبسایت های ورزشی داخل ایران این دو ظاهرا از عملکرد آقای کی روش ناراضی بودند.

کارلوس کی‌روش در پایان تمرین صبح دوشنبه ملی‌پوشان فوتبال در گفتگویی با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: "می‌خواهم درباره این بازیکنان صحبت‌های لازم و کاملی را انجام دهم تا همه از این وضعیت آگاه شوند."

او ضمن اشاره به پیغام‌ها و شایعات مختلفی که از کانال‌های خصوصی و عمومی در روزهای اخیر شنیده است گفت: "به عنوان سرمربی تیم ملی وظیفه دارم ذهنیت بازی را داشته باشم تا بهترین تصمیم‌های لازم را برای حفظ منافع تیم ملی بگیرم. به این خاطر است که نمی‌توانیم بر اساس شایعات و پیغام‌های خصوصی تصمیم بگیریم. بنابراین بر اساس دو فاکتور تصمیم لازم را گرفتیم."

کی‌روش ادامه داد: "اول این که اگر آنها عقیده راسخ و صادقانه‌ای دارند که به تیم ملی برگردند، باید درخواست رسمی و کتبی از فدراسیون داشته باشند اما فاکتور دوم این است که اگر خواسته آنها برای بازگشت به تیم ملی از روی صداقت کامل است، باید در نامه عذرخواهی شان از چهار گروه عذرخواهی کنند، یک فدراسیون فوتبال، دو هم‌تیمی‌هایشان، سه کادر فنی و چهار به ویژه از هواداران و طرفداران تیم ملی."

سرمربی تیم ملی ایران با اشاره به بیانیه های تنظیم شده حاوی متن عذرخواهی برای این دو بازیکن گفت: "متاسفانه هر دو بازیکن این فرصت افتخارآمیز را قبول نکردند و حاضر نشدند پای بیانیه‌های تنظیم شده را امضا کنند. بنابراین از این به بعد درهای تیم ملی بر روی هادی عقیلی و رحمتی بسته خواهد بود و مطمئنا تا زمانی که کی‌روش، سرمربی تیم ملی است، آنها هرگز به تیم ملی برنمی‌گردند."

طبق گزارش ایسنا، کی‌روش در ادامه صحبت‌هایش رونوشت دو بیانیه‌ای را که برای هادی عقیلی و مهدی رحمتی تنظیم شده بود، در اختیار خبرنگاران قرار داد و گفت: "می‌خواهم همه مردم تمامی این موارد را به طور شفاف ببینند و در جریان قرار بگیرند."

مطالب مرتبط