خداحافظی مورینیو با رئال

Image caption ژوزه مورینیو در سه سالی که هدایت رئال مادرید را بر عهده داشت سه جام برای این تیم کسب کرد

باشگاه رئال مادرید اعلام کرد که ژوزه مورینیو در انتهای فصل جاری یعنی ده روز دیگر، این باشگاه را ترک خواهد کرد.

فلورنتینو پرز رئیس باشگاه رئال مادرید در کنفراس خبری با اعلام خبر جدایی مورینیو گفت:" کسی اخراج نشده و این جدایی بر اساس توافق دو طرفه بوده است. ما به اتفاق تصمیم گرفتیم به این ارتباط پایان دهیم."

پیش از این خبرهایی در رابطه با بازگشت ژوزه مورینیو ۵۰ ساله به چلسی منتشر شده بود.

در حال حاضر رئال به ۱۳ امتیاز کمتر نسبت به بارسلونا در رده دوم جدول لالیگا قرار دارد، این تیم در جمعه پیش در فینال جام حذفی اسپانیا دو بر یک مقابل تیم همشهری یعنی آتلتیکو مادرید شکست خورد.

رئال مادرید با مربیگری مورینیو در مرحله نیمه نهایی سه فصل گذشته لیگ قهرمانان اروپا شکست خورده است.

در حال حاضر رئال مادرید دو بازی دیگر در لالیگا در پیش دارد؛ روز ۲۶ می در خارج از خانه مقابل رئال سوسیداد قرار خواهد گرفت و روز اول ژوئن در آخرین مسابقه این فصل، ژوزه مورینیو برای آخرین بار روی نیمکت رئال در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو خواهد نشست. سپید پوشان رئال در این بازی میزبان اوساسونا خواهند بود.

پرز رئیس باشگاه رئال مادرید گفته است:"باشگاه و مورینیو با هم به توافق رسیدن که زمان مناسبی برای پایان ارتباط دو طرفه است. رئال در سه سال گذشته پیشرفت خوبی داشته و ما برای او در ادامه راهش آرزوی موفقیت می کنیم."

مورینیو سال گذشته و پس از قهرمانی با رئال قرارداد خود را تا سال ۲۰۱۶ با این تیم تمدید کرده بود.

توافق بر سر جدایی مورینیو از رئال در حالی صورت می‌گیرد که کارلو آنجولوتی سرمربی پاری سن ژرمن پیش از این درباره علاقه خود برای هدایت این تیم مادریدی صحبت کرده بود.

رئیس باشگاه رئال در کنفراس خبری خود انتخاب جایگزین مورینیو را رد کرد و گفت:"ما با هیچ مربی قرارداد داخلی امضا نکردیم، این موضوعی است که ما در روزهای آینده درباره آن تصمیم گیری خواهیم کرد."

آنجلوتی ۵۳ ساله درخواست جدایی خود را به باشگاه پاری سن ژرمن ارایه کرده ولی مسئولان قهرمان این فصل فرانسه با جدایی او مخالفت کرده و تاکید کرده‌اند که او یک سال دیگر با این باشگاه قرارداد دارد.

عدم موفقیت مورینیو در کسب جام یکی از دلایل اصلی جدایی مربی پرتغالی از رئال مادرید بود.

مورینیو که در سال ۲۰۱۰ بعد از آنکه با اینترمیلان قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شد، پس از باخت مقابل رقیب همشهری در فینال جام حذفی اسپانیا این فصل را "بدترین تجربه مربیگری" خود توصیف کرد.

مورینیو در اولین فصل حضور خود در رئال، با اختلاف چهار امتیاز نسبت به بارسلونا به مقام دوم لیگ رسید ولی سال بعد با رکورد ۱۰۰ امتیاز قهرمان لالیگا شد.

اما در فصل جاری مورینیو چهره‌ای بداخلاق در رئال از خود به نمایش گذاشت. او با بازیکنان پر سابقه این تیم مثل ایکر کاسیاس، سرجیو راموس و پپه اختلاف پیدا کرد و همین باعث شد مشکلاتی در این تیم بوجود آید.