با رای شورای استیناف، تیم شهرداری تبریز به لیگ دو سقوط کرد

Image caption شهرداری تبریز با رای کمیته انضباطی به لیگ دسته دو سقوط کرد

شورای استیناف با تایید حکم کمیته انضباطی فدارسیون فوتبال ایران، تیم شهرداری تبریز را به لیگ دسته دوم فرستاد.

کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ایران پس از انتشار اخبار متفاوتی درباره تبانی در لیگ یک فوتبال ایران، به سقوط تیم شهرداری تبریز که به لیگ برتر صعود کرده بود، حکم داده بود. کمیته انضباطی همچنین رای به سقوط تیم یادآوران شلمچه به لیگ دسته سه فوتبال ایران داده بود.

بر اساس حکم این شورا، محکومیت فراز کمالوند، صادق ورمزیار، سرمربی و مربی باشگاه شهرداری تبریز که به دوسال محرومیت از کلیه مرتبط با فوتبال محکوم شده بودند، تایید شد.

همچنین در این رای، احکام پیمان صاحب جمعی (مربی باشگاه تبریز)، محمد عارف نیا (مشاور تیم یادآوران شلمچه)، ایوب غزنی (مربی یادآوران شلمچه)، منصور چلداری (سرپرست تیم یادآوران شلمچه) و مجید ناصر (مدیر عامل تیم یادآوران شلمچه) تایید شد.

پیش از این تیم شهرداری تبریز در اعتراض به حکم صادره از سوی کمیته انضباطی فعالیت‌هایش را معلق و تهدید کرده بود که در صورت تایید حکم شورای استیناف این باشگاه را منحل خواهد کرد:

"در صورت تأئید حکم صادره کمیته انضباطی در کمیته استیناف، شهرداری تبریز ضمن تعطیلی باشگاه و انحلال تیم فوتبال شهرداری ، امتیاز لیگ یکی تیم خود را به تیم قدیمی، ریشه‌دار و محبوب ماشین‌سازی تبریز اهدا خواهد کرد تا این تیم محبوب و قدیمی برای صعود به لیگ برتر در فصل آینده آماده شود."

پس از نهایی شدن سقوط تیم شهرداری تبریز به لیگ دو، صعود استقلال خوزستان به لیگ برتر ایران قطعی شد.

با توجه به مشخص شدن وضعیت پرونده تبانی در لیگ یک فوتبال ایران، مسابقه رفت پلی آف بین تیم ‌های پاس همدان و مس سرچشمه روز یکشنبه هفته آینده در همدان و بازی برگشت پنج‌شنبه همان هفته در کرمان برگزار می‌شود.

برنده این بازی باید برای کسب سهمیه در لیگ برتر با ذوب آهن اصفهان روبرو شود.